De temperatuur op 15 december 1927 lag tussen -7,6 °C en -0,2 °C en was gemiddeld -3,1 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
23 augustus » In Boston worden de Italiaans-Amerikaanse anarchisten Sacco en Vanzetti terechtgesteld.
31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
20 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 3-2 te winnen van titelverdediger Uruguay.
Trouwdag 11 oktober 1952
De temperatuur op 11 oktober 1952 lag tussen 0,4 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 8,1 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
18 februari » Griekenland en Turkije treden toe tot de NAVO.
31 mei » Het sprookjesbos de Efteling in Kaatsheuvel wordt geopend.
1 juni » Een supportersbus van La Gantoise crashte ter hoogte van Grevelingen. Hierbij kwamen 35 mensen om het leven.
25 oktober » De Geïllustreerde Pers brengt het eerste Nederlandse exemplaar van het weekblad Donald Duck uit als bijlage van het damesblad Margriet.
31 oktober » Ontploffing allereerste waterstofbom op het atol Eniwetok (VS-tijdsrekening).
11 november » De Bulgaarse rooms-katholieke bisschop Eugen Bossilkov (51) van Nicopolis en de priesters Kamen Vitchev (59), Pavel Djidjov (33), en Josaphat Chichov (68) worden gefusilleerd in een gevangenis in Sofia. Zij zijn in 1998 en 2002 zalig verklaard.
Dag van overlijden 4 januari 2009
De temperatuur op 4 januari 2009 lag tussen 1,3 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 10,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
11 maart » Arrow Classic Rock en Arrow Jazz FM staken hun uitzendingen op de FM, dit vanwege een betalingsachterstand. De zenders worden uitgezet net na middernacht.
10 mei » Bij gevechten tussen milities in Somalië vallen ten minste vijftig doden.
13 mei » Louis van Gaal maakt zijn overstap bekend van AZ naar FC Bayern München.
29 mei » Kapitein van het Korps Commandotroepen Marco Kroon wordt geridderd voor de hoogste Nederlandse militaire onderscheiding, de Militaire Willems-Orde der 4e Klasse. Dit is voor het eerst sinds 55 jaar.
19 juli » Mauricio Baldivieso debuteert op 12-jarige leeftijd voor Club Aurora in de Liga de Fútbol Profesional Boliviano. De zoon van oud-international Julio César Baldivieso is daarmee de jongste debutant ooit op het hoogste voetbalniveau.
20 november » President Hugo Chávez van Venezuela kondigt aan dat zijn land geheime toegangswegen en drugslaboratoria uit buurland Colombia gaat vernietigen.
Dag van crematie 9 januari 2009
De temperatuur op 9 januari 2009 lag tussen -10,3 °C en -1,6 °C en was gemiddeld -6,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,5 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
1 april » Start van JOE fm, een commercieel radiostation van Medialaan.
8 april » Een zilveren microscoop van Antoni van Leeuwenhoek wordt geveild voor 347.708 euro.
13 april » In Malmö wordt het Swedbank Stadion officieel in gebruik genomen met een wedstrijd tussen Malmö FF en Örgryte IS.
14 mei » De Karelsprijs wordt toegekend aan Andrea Riccardi, stichter van de Sint-Egidiusgemeenschap.
26 mei » In de nacht van 25 op 26 mei worden delen van België en Nederland getroffen door een van de zwaarste onweersfronten van de laatste jaren, met hagelstenen tot 10cm in doorsnede en 4 tot 5 bliksemontladingen per seconde.
29 oktober » In het Limburgse Stein brandt een winkelcentrum met meer dan 40 winkels, 2 banken, 1 restaurant en 6 woningen volledig uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I53607.php : benaderd 21 februari 2026), "Anna Margaretha Petronella "An" Henneman (1927-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.