Stamboom IJssels » Maartje Klaasdr. de Haas (1761-1836)

Persoonlijke gegevens Maartje Klaasdr. de Haas 

  • Zij is geboren op 1 maart 1761 in Andijk, Noord-Holland, Nederland.Bron 1
  • Ze werd gedoopt op 1 maart 1761 in Andijk, Noord-Holland, Nederland.
  • Zij is overleden op 12 februari 1836 in Andijk, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 74 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 augustus 2024.

Gezin van Maartje Klaasdr. de Haas

Zij is getrouwd met Willem Jans Karsten.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1783 te Andijk, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 1 juni 1783 te Andijk, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Dirk Ka(r)sten  1801-1875 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maartje Klaasdr. de Haas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maartje Klaasdr. de Haas

Maartje Klaasdr. de Haas
1761-1836

1783

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB Andijk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 juni 1783 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
  • De temperatuur op 12 februari 1836 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt regen sneeuw. Bijzondere weersverschijnselen: storm(achtig). Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Haas

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Haas.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Haas.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Haas (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom IJssels is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I52822.php : benaderd 7 februari 2026), "Maartje Klaasdr. de Haas (1761-1836)".