Stamboom IJssels » Hans Cnossen (1915-1977)

Persoonlijke gegevens Hans Cnossen 


Gezin van Hans Cnossen

Hij is getrouwd met IJtje Dantuma.

Zij zijn getrouwd op 28 april 1949 te Alkmaar (NH), hij was toen 33 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hans Cnossen  1954-2007


Notities over Hans Cnossen

Beroep: mr.timmerman

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hans Cnossen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hans Cnossen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hans Cnossen

Hans Knossen
1855-1928
Marijke Fleur
1850-1940

Hans Cnossen
1915-1977

1949

IJtje Dantuma
1920-2005

Hans Cnossen
1954-2007

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 augustus 1915 lag tussen 8,8 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
    • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
    • 17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
    • 9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
    • 25 september » Begin van de Slag bij Loos.
  • De temperatuur op 28 april 1949 lag tussen 4,5 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,9 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Ezra Pound krijgt de eerste Bollingen Prize in poetry (Bollingen prijs voor gedichten) van de Bollingen Foundation en de Yale-universiteit.
    • 24 februari » De eerste tweetrapsraket met vloeibare brandstof bereikt in White Sands (Verenigde Staten) een hoogte van 40 kilometer.
    • 2 maart » Kapitein James Gallagher voltooide de eerste non-stop vlucht rond de aarde.
    • 4 april » Oprichting van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO).
    • 14 juni » De naam Zuid-Vietnam wordt vervangen door de staat Vietnam, maar het land blijft een Frankrijk protectoraat.
    • 1 oktober » Mao Zedong roept te Peking officieel de Volksrepubliek China uit.
  • De temperatuur op 13 augustus 1977 lag tussen 14,2 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Het Nederlands voetbalelftal verslaat België met 2-0 in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978. Johnny Rep en Johan Cruijff schieten raak.
    • 28 april » Eind van proces tegen Rote Armee Fraktion, drie leiders, Andreas Baader, Gudrun Ensslin en Jan-Carl Raspe worden veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf
    • 1 juni » Oprichting van profvoetbalclub sc Heerenveen als afsplitsing van Heerenveen.
    • 24 juli » Oprichting van Dire Straits in Londen als "The Cafe Racers".
    • 23 augustus » Björn Borg lost Jimmy Connors na 160 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, maar de Zweed moet die positie een week later alweer afstaan aan de Amerikaan.
    • 14 december » Première van de film Saturday Night Fever.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1914 » Heidi Kabel, Duits actrice en volkszangeres († 2010)
  • 1914 » Josep Escolà, Spaans voetballer († 1998)
  • 1914 » Kay Walsh, Brits actrice († 2005)
  • 1915 » Louis Jansen, Nederlands verzetsstrijder en burgemeester († 2010)
  • 1915 » Norman Ramsey, Amerikaans natuurkundige en Nobelprijswinnaar († 2011)
  • 1915 » Holger Hagen, Duits acteur († 1996)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Cnossen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Cnossen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Cnossen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cnossen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom IJssels is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I47709.php : benaderd 25 januari 2026), "Hans Cnossen (1915-1977)".