De temperatuur op 16 januari 1948 lag tussen 1,0 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
24 januari » Oprichting van de VVD, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie.
21 februari » Oprichting van de Duitse voetbalclub SC Fortuna Köln.
31 maart » Het Amerikaanse congres keurt het Marshallplan goed.
29 juli » Opening van de Olympische Spelen in Londen; de eerste Spelen na de Tweede Wereldoorlog.
1 september » Oprichting van de Federatie van Unitates en Bonden.
9 december » Het Genocideverdrag wordt ondertekend.
Trouwdag 6 november 1969
De temperatuur op 6 november 1969 lag tussen -0,7 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (24%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
15 juni » Romuald Klim scherpt in Boedapest het wereldrecord kogelslingeren (73,76 meter) van Gyula Zsivótzky aan tot 74,52 meter.
5 juli » Op Curaçao wordt de radicale socialistische partij Frente Obrero Liberashon opgericht.
15 juli » In het Belgische Dinant weigeren bij het afdalen van een steile helling de remmen van een Nederlandse bus, die daarop door een hek schiet en in de Maas stort. De chauffeur en 20 passagiers komen om. De reisleidster en drie vakantiegangers weten uit de bus te ontsnappen.
14 augustus » Britse troepen worden ingezet in Noord-Ierland.
15 augustus » Eerste dag van het Woodstock Music and Art Festival.
19 november » Pelé scoort uit een penalty in de 78e minuut van de voetbalwedstrijd Santos FC tegen Vasco da Gama zijn 1000e doelpunt.
Dag van overlijden 27 mei 2014
De temperatuur op 27 mei 2014 lag tussen 13,5 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 7,6 mm neerslag gedurende 10,1 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
8 maart » Een Boeing 777 van Malaysia Airlines die op weg was naar Peking, met 239 mensen aan boord, verdwijnt twee uur na vertrek vanaf Kuala Lumpur International Airport van de radar en is waarschijnlijk ergens midden in de Indische Oceaan gestort. Het toestel is tot op heden niet gevonden. (Malaysia Airlines-vlucht 370)
16 april » Oprichting van de Amerikaanse voetbalclub Atlanta United FC.
10 mei » Oostenrijk wint het 59e Eurovisiesongfestival met Conchita Wurst en het lied Rise Like a Phoenix. Nederland wordt tweede met het lied Calm after the storm van de The Common Linnets, de hoogst behaalde uitslag sinds 1975.
2 juni » Een grote uitbarsting van de vulkaan Sangeang in het zuiden van Indonesië hindert het vliegverkeer. De berg op een van de Kleine Soenda-eilanden, ten oosten van het populaire vakantie-eiland Bali, spuwt as en rook tot drie kilometer hoogte de lucht in.
18 september » Het referendum over de onafhankelijkheid van Schotland wordt gehouden. Een meerderheid van 55% stemde tegen onafhankelijkheid, waardoor Schotland bij het Verenigd Koninkrijk blijft.
25 november » Bij twee bomexplosies op een markt in Maiduguri, de hoofdstad van de Nigeriaanse deelstaat Borno, komen meer dan 45 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I44043.php : benaderd 14 februari 2026), "André Jacobus van Wonderen (1948-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.