De temperatuur op 8 april 1917 lag tussen -2,2 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » De Maagdeneilanden (Deens-West-Indië) worden voor 25 miljoen dollar aan de Verenigde Staten verkocht.
5 februari » De Mexicaanse grondwet treedt in werking.
9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.
Dag van overlijden 20 september 1991
De temperatuur op 20 september 1991 lag tussen 4,9 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (30%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
24 februari » Begin van operatie Desert Storm, bedoeld om de troepen van Saddam Hoessein uit Koeweit te verdrijven.
8 april » De hoofdredacteur van het Indonesische weekblad Monitor wordt tot vijf jaar cel veroordeeld wegens belediging van de islam.
10 april » In de West-Afrikaanse staat Togo raken opnieuw duizenden jongeren slaags met de politie. Zij eisen hervormingen en het aftreden van president Étienne Eyadéma.
15 mei » Peru sluit een overeenkomst met de Verenigde Staten ter bestrijding van de productie en handel in grondstoffen voor cocaïne.
2 november » Het Joegoslavische federale leger hervat de beschieting van de Kroatische havenstad Dubrovnik, kort nadat een konvooi van 28 schepen, met de federale president Stjepan Mesić aan boord, de haven heeft verlaten.
1 december » Oekraïne stemt voor onafhankelijkheid van de Sovjet-Unie
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I21150.php : benaderd 27 januari 2026), "Theodorus "Dirk" Opdam (1917-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.