Stamboom IJssels » Jeseijas Huijnink (± 1719-1805)

Persoonlijke gegevens Jeseijas Huijnink 


Gezin van Jeseijas Huijnink

Hij is getrouwd met Elisabeth Mulders.

Zij zijn getrouwd op 9 februari 1744 te Amsterdam (NH).


Kind(eren):

  1. Jan Huinink  ????-1821 


Notities over Jeseijas Huijnink

Beroep: meester schoenmaker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jeseijas Huijnink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jeseijas Huijnink

Jeseijas Huijnink
± 1719-1805

1744

Elisabeth Mulders
± 1720-1749

Jan Huinink
????-1821

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 mei 1805 lag rond de 10,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 21 oktober » Slag bij Trafalgar. Horatio Nelson verslaat een Frans-Spaanse vloot en sneuvelt.
    • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
    • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huijnink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Huijnink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Huijnink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Huijnink (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom IJssels is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I12926.php : benaderd 25 februari 2026), "Jeseijas Huijnink (± 1719-1805)".