4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
Trouwdag 18 mei 1923
De temperatuur op 18 mei 1923 lag tussen 2,1 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 12,2 mm neerslag. Er was 3,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
Dag van overlijden 16 augustus 1960
De temperatuur op 16 augustus 1960 lag tussen 9,8 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 7,4 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Senator John F. Kennedy kondigt aan dat hij zich voor de Democratische Partij kandidaat zal stellen voor het presidentschap.
20 januari » Hendrik Verwoerd kondigt een referendum aan om te bepalen of Zuid-Afrika een republiek zou moeten worden.
1 februari » De eerste van de Greensboro sit-ins vindt plaats, waarbij de rassensegregatie in de Zuidelijke Verenigde Staten aan de kaak wordt gesteld.
19 juni » Peñarol wint de eerste editie van de Copa Libertadores. In de finale over twee wedstrijden is de voetbalclub uit Uruguay te sterk voor het Paraguayaanse Olimpia Asunción.
10 juli » De Sovjet-Unie wint in Parijs de allereerste Europese titel door Joegoslavië na verlenging met 2-1 te verslaan in de finale van het EK voetbal.
15 december » Koning Boudewijn van België trouwt met de Spaanse gravin Fabiola Mora y Aragón.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Hulzebos, "Stamboom Hulzebos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hulzebos/I24697.php : benaderd 2 maart 2026), "Jantje Dijksterhuis (1899-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.