De temperatuur op 5 januari 1940 lag tussen -11,7 °C en -1,1 °C en was gemiddeld -7,9 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
15 augustus » Eerste nummer van de als ondergrondse krant begonnen La Libre Belgique.
7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
13 november » Première van Walt Disneys film Fantasia.
Dag van overlijden 17 mei 2015
De temperatuur op 17 mei 2015 lag tussen 6,8 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (62%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
23 april » In Zuid-Afrika protesteren duizenden mensen tegen het geweld tegen immigranten. Ze lopen een mars van vier kilometer door Johannesburg, waar het meeste geweld plaatsvindt.
2 juni » Sepp Blatter, sinds 1998 voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, kondigt zijn aftreden aan. Zijn positie was onhoudbaar geworden door een corruptieschandaal.
1 juli » In de Efteling opent de duikachtbaan Baron 1898 voor bezoekers.
11 augustus » UEFA Super Cup in Tbilisi tussen FC Barcelona en Sevilla FC.
6 september » Het Nederlands voetbalelftal verliest een belangrijke wedstrijd voor plaatsing voor Euro 2016. Oranje delft het onderspit in Ankara met 3-0 tegen Turkije.
30 november » Roch Marc Kaboré wordt gekozen tot president van Burkina Faso. Hij behaalt volgens de kiescommissie 53,5 procent van de stemmen. Zijn naaste concurrent Zephirin Diabré komt niet verder dan een krappe 30 procent.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Hulzebos, "Stamboom Hulzebos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hulzebos/I1963.php : benaderd 27 februari 2026), "Harmke van Dijken (1940-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.