Stamboom Hulzebos » Albertus Nijwening (1917-1991)

Persoonlijke gegevens Albertus Nijwening 


Gezin van Albertus Nijwening

Hij is getrouwd met Wubbigje Veldman.

Zij zijn getrouwd op 31 juli 1948 te Hoogeveen, hij was toen 31 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albertus Nijwening?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albertus Nijwening

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Albertus Nijwening

Albertus Nijwening
1917-1991

1948

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 januari 1917 lag tussen -8,6 °C en -3,0 °C en was gemiddeld -6,7 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
      • 8 maart » De VS grijpen in op Cuba als steun aan president Mario Garcia Menocal tegen opstandelingen van de liberale partij
      • 13 mei » Bisschopswijding van Eugenio Pacelli, nuntius in Beieren, te Rome door Paus Benedictus XV.
      • 4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
      • 7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
      • 7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
    • De temperatuur op 31 juli 1948 lag tussen 16,6 °C en 24,0 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
      • 24 februari » Koude Oorlog: De communistische partij neemt de macht over in Tsjecho-Slowakije.
      • 6 maart » Inval van het Arabische bevrijdingsleger van Fawzi al-Qawuqji in Palestina.
      • 16 mei » Chaim Weizmann wordt gekozen tot de eerste president van Israël.
      • 7 juni » Eduard Benes treedt af als president van Tsjecho-Slowakije. Hij doet dit liever dan een grondwet tekenen die zijn land communistisch maakt.
      • 17 september » Moord op Graaf Bernadotte in Jeruzalem.
      • 4 november » T.S. Eliot wint de Nobelprijs voor de Literatuur.
    • De temperatuur op 4 mei 1991 lag tussen 5,4 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 6,3 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (37%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1991: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 15,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Bisschopswijding van Fernand Franck, aartsbisschop van Luxemburg.
      • 2 mei » Ten minste twaalf Kroatische agenten en drie burgers verliezen het leven bij gevechten tussen de politie en Serviërs in het dorp Borovo Selo in het noorden van Kroatië.
      • 1 juli » In de Efteling wordt de attractie Pegasus geopend.
      • 13 november » De Tilburgse krant Het Nieuwsblad verschijnt met witte plekken als gevolg van een werkonderbreking van de redactie. Deze wil dat uitgever Brabant Pers afziet van een fusie met het Brabants Dagblad.
      • 24 november » In België vinden federale verkiezingen plaats. Deze dag krijgt nadien de naam Zwarte Zondag, omdat het de eerste keer is dat extreemrechts (toen nog onder de naam Vlaams Blok, het huidige Vlaams Belang) zo'n grote sprong voorwaarts neemt in de moderne Belgische politiek.
      • 8 december » In Enschede wordt de eerste voetbalmoord in Nederland gepleegd. De 21-jarige Erik Lassche wordt door een Feyenoordhooligan met een messteek om het leven gebracht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Nijwening


    De publicatie Stamboom Hulzebos is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Hulzebos, "Stamboom Hulzebos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hulzebos/I136021.php : benaderd 16 maart 2026), "Albertus Nijwening (1917-1991)".