De temperatuur op 4 juni 1911 lag tussen 12,8 °C en 25,6 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 7,5 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
Trouwdag 1 juni 1944
De temperatuur op 1 juni 1944 lag tussen 10,3 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
5 augustus » Tussen Hoogeveen en Beilen wordt een trein beschoten door Amerikaanse vliegtuigen. Er komen 43 mensen om, ongeveer 160 raken gewond.
23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
28 augustus » Marseille en Toulon worden bij Operatie Dragoon bevrijd door de geallieerden.
14 oktober » Bij het bombardement van Zutphen komen meer dan 100 burgers om en vallen honderden gewonden.
8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.
17 december » Task Force 38 komt terecht in een tropische storm (Typhoon Cobra). Er vallen meer dan 790 slachtoffers, naast schade aan de schepen gaan ook 3 torpedojagers en meer dan 140 toestellen verloren.
Dag van overlijden 28 juli 1990
De temperatuur op 28 juli 1990 lag tussen 16,9 °C en 27,1 °C en was gemiddeld 21,5 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (36%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
19 januari » De eerste editie van AutoWeek ligt in de winkels.
25 januari » Er raast een storm door West-Europa die windsnelheden bereikt van 156km/h. In Nederland vallen negentien doden en in België elf. Onder de doden zijn drie brandweermannen die omkomen bij het blussen van een brand in hotel Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee.
10 april » De wet op de bewakingsondernemingen, interne bewakingsdiensten en beveiligingsmoduleringen, kortweg de wet-Tobback, beschrijft binnen welke grenzen deze diensten moeten/mogen werken in België.
8 oktober » Er vallen 21 Palestijnse doden en 300 gewonden bij schermutselingen op de Tempelberg in Jeruzalem.
2 december » Voor het eerst gaat een journalist de ruimte in. De Japanner Toyohiro Akiyama is de eerste betalende passagier aan boord van een ruimteschip. Zijn werkgever, de Tokyo Broadcasting System betaalde de kosten voor een ruimtereis met de Sovjet-Russische Sojoez TM-11.
17 december » Een Britse ex-politieman wordt tot zeventien jaar cel veroordeeld voor afpersing van een levensmiddelenfabrikant door scheermesjes, spijkers en rattengif in babyvoedsel te doen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Hulzebos, "Stamboom Hulzebos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hulzebos/I13319.php : benaderd 14 maart 2026), "Martinus van Dalen (1911-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.