Stamboom Hoven » Maria van Eijk (1857-1941)

Persoonlijke gegevens Maria van Eijk 

  • Zij is geboren op 12 augustus 1857 in Amersfoort.
    481-539-02 Amersfoort 1857
    Geboorte Maria van Eijk, 12-08-1857
    Soort akte:Geboorte
    Kind:Maria van Eijk
    Voornaam:Maria
    Tussenvoegsel:van
    Achternaam:Eijk
    Geslacht:Vrouw
    Geboorteprovincie:Utrecht
    Geboortedatum:12-08-1857
    Geboorteplaats:Amersfoort
    Aktedatum:13-08-1857
    Akteplaats:Amersfoort
    Vader:Johannes van Eijk
    Voornaam:Johannes
    Tussenvoegsel:van
    Achternaam:Eijk
    Moeder:Johanna Maria Geertruida Ostermejer
    Voornaam:Johanna Maria Geertruida
    Achternaam:Ostermejer
    Toegangsnummer:481 Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902
    Inventarisnummer:539-02
    Aktenummer:260
  • Registratie van geboorte op 13 augustus 1857.Bron 1
  • Zij is overleden op 18 augustus 1941 in Vreeswijk, zij was toen 84 jaar oud.
    463-673-19 Vreeswijk 1941
    Overlijden Maria van Eijk, 18-08-1941
    Overledene:Maria van Eijk
    Voornaam:Maria
    Tussenvoegsel:van
    Achternaam:Eijk
    Geslacht:V
    Leeftijd:84
    Overlijdensdatum:18-08-1941
    Overlijdensplaats:Vreeswijk
    Aktedatum:19-08-1941
    Akteplaats:Vreeswijk
    Partner:Weduwe van Johannes Cornelis van Dam
    Voornaam:Johannes Cornelis
    Tussenvoegsel:van
    Achternaam:Dam
    Relatie tot:Weduwe van
    Vader:Johannes van Eijk
    Voornaam:Johannes
    Tussenvoegsel:van
    Achternaam:Eijk
    Moeder:Johanna Maria Geertruida Ostermejer
    Voornaam:Johanna Maria Geertruida
    Achternaam:Ostermejer
    Toegangsnummer:463 Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1903-1942
    Inventarisnummer:673-19
    Aktenummer:20
  • Registratie van overlijden op 19 augustus 1941.Bron 1
  • Een kind van Johannes van Eijk en Johanna Maria Geertruida Ostermeijer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 mei 2023.

Gezin van Maria van Eijk

Zij is getrouwd met Johannes Cornelis van Dam.

Zij zijn getrouwd op 7 augustus 1878 te Utrecht, zij was toen 20 jaar oud.Bron 1

481-290-05 Utrecht 1878
Huwelijk Johannes Cornelis van Dam en Maria van Eijk, 07-08-1878
Soort akte:Huwelijk
Aktedatum:07-08-1878
Akteplaats:Utrecht
Bruidegom:Johannes Cornelis van Dam
Voornaam:Johannes Cornelis
Tussenvoegsel:van
Achternaam:Dam
Geboorteplaats:Utrecht
Leeftijd:23
Bruid:Maria van Eijk
Voornaam:Maria
Tussenvoegsel:van
Achternaam:Eijk
Geboorteplaats:Amersfoort
Leeftijd:20
Huwelijksdatum:07-08-1878
Huwelijksplaats:Utrecht
Vader van de bruidegom:Johannes van Dam
Voornaam:Johannes
Tussenvoegsel:van
Achternaam:Dam
Moeder van de bruidegom:Johanna Maria van Zijl
Voornaam:Johanna Maria
Tussenvoegsel:van
Achternaam:Zijl
Vader van de bruid:Johannes van Eijk
Voornaam:Johannes
Tussenvoegsel:van
Achternaam:Eijk
Moeder van de bruid:Johanna Maria Geertruida Ostermeijer
Voornaam:Johanna Maria Geertruida
Achternaam:Ostermeijer
Toegangsnummer:481 Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902
Inventarisnummer:290-05
Aktenummer:308

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van Eijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria van Eijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van Eijk


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 augustus 1857 lag rond de 20,0 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
      • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
      • 11 mei » Indiase rebellen veroveren Delhi op de Britten
      • 18 mei » Opening van de Rotterdamsche Diergaarde, het latere Diergaarde Blijdorp.
      • 26 juni » Officiële opening van het station Essen (België).
      • 30 november » Ignacio Comonfort treedt af als president van Mexico.
    • De temperatuur op 7 augustus 1878 lag rond de 21,9 °C. Er was 10 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
      • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 18 augustus 1941 lag tussen 11,6 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 2,1 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 6 januari » Amerikaans president F.D. Roosevelt spreekt zijn Four Freedoms-speech uit.
      • 21 januari » De Britten vallen Tobroek in Libië aan.
      • 3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
      • 9 maart » De Duitse bezetters ontbinden alle Nederlandse omroepen; de Rijksradio Omroep, ook wel de Nederlandsche Omroep genoemd, kwam ervoor in de plaats.
      • 18 mei » Nadat Kroatië door de nazi's tot koninkrijk was verheven, wordt de hertog van Spoleto tot koning gekroond. Hij neemt de naam Tomislav II van Kroatië aan.
      • 7 december » In reactie op de Japanse aanval op Pearl Harbor raken de Verenigde Staten officieel betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Eijk

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Eijk.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Eijk.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Eijk (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Margreet Huirne - Konings, "Stamboom Hoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hoven/I1942.php : benaderd 5 februari 2026), "Maria van Eijk (1857-1941)".