Voorouders van Bas Horneman en het begin van een grotere Horneman stamboom » Jan Horneman (1881-1975)

Persoonlijke gegevens Jan Horneman 

Bron 1

Gezin van Jan Horneman

(1) Hij is getrouwd met Geeske Roorda.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1914 te Grijpskerk, hij was toen 33 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Tiemen Horneman  1914- 
  2. Pieterke Horneman  1915-1993 
  3. (Niet openbaar)
  4. Popke Horneman  1917-1988 
  5. Albertus Horneman  1919-1986
  6. Taeke Horneman  1920-2004 
  7. (Niet openbaar)
  8. Marten Horneman  1924-2005 
  9. Louis Horneman  1931-2019
  10. Janna Jeltje Horneman  1933-2021 
  11. Gerard Willem Horneman  1938-1992 


(2) Hij is getrouwd met Anke van der Velde.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Ties Albertus Horneman  1906-1976 


(3) Hij is getrouwd met ??.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1914 te Grijpskerk, hij was toen 33 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Horneman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Horneman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Horneman


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. FamilySearch Stamboom, via https://www.myheritage.nl/research/colle...
      Jan HornemanGeslacht: ManGeboorte: 14 apr 1881 - Kommerzijl, Groningen, NetherlandsHuwelijk: Echtgeno(o)t(e): Geeske Roorda - 6 jun 1914 - Grijpskerk, Groningen, NetherlandsOverlijden: 5 apr 1975 - Groningen, NetherlandsOuders: Tiemen Horneman, Alberdina Horneman (geboren Jakobs)Echtgenote: Geeske Horneman (geboren Roorda)Zoon: Tiemen HornemanBroers/zusters: Janna Marjee (geboren Horneman), Alberdina van der Steeg (geboren Horneman), Jantje Bosman (geboren Horneman), Jeltje Tiemens Puister (geboren Horneman), Popke Horneman, Pieter Horneman, Jeltje Horneman, Wilhelmina Oosterwold (geboren Horneman), Geertje Meulema (geboren Horneman)
      De FamilySearch Stamboom wordt gepubliceerd door MyHeritage onder licentie van FamilySearch International, de grootste genealogische organisatie in de wereld. FamilySearch is een nonprofit organisatie die gespnsord wordt door The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (Mormon Church).

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 april 1881 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 32%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
      • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
      • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
      • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
      • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
    • De temperatuur op 6 juni 1914 lag tussen 3,6 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 4,7 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 20 maart » In New Haven, een stad in de Amerikaanse staat Connecticut, vindt het eerste wereldkampioenschap kunstschaatsen plaats.
      • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
      • 2 mei » In Antwerpen richten de politici Van Cauwelaert, Van de Perre en Hendrix de krant De Standaard op.
      • 3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
      • 1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
      • 8 december » Slag om de Falklandeilanden tussen Verenigd Koninkrijk en Duitsland.
    • De temperatuur op 5 april 1975 lag tussen -0,8 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
      • 15 mei » Voetbalclub FC Den Haag wint de KNVB beker-finale tegen FC Twente
      • 10 juni » De Tweede Kamer kiest de F-16 als opvolger van de Starfighter.
      • 27 juni » De Voorzitter van de Staatsraad van Bulgarije, Todor Zjivkov, stelt Paus Paulus VI tijdens een audiëntie in Rome op de hoogte van de dood van bisschop Eugen Bossilkov in een gevangenis in Sofia in 1952.
      • 2 september » De Aktiegroep Nieuwmarkt bezet het kantoor van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) aan de Keizersgracht in Amsterdam, om de bouw te voorkomen van een complex aan de Nieuwe Amstelstraat met winkels, horeca, een museum voor architectuur en een nieuw hoofdkantoor voor de BNA.
      • 16 september » Papoea-Nieuw-Guinea wordt onafhankelijk van Australië.
      • 2 december » Treinkaping bij Wijster.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Horneman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Horneman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Horneman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Horneman (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Bas Horneman, "Voorouders van Bas Horneman en het begin van een grotere Horneman stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-horneman/I500053.php : benaderd 16 maart 2026), "Jan Horneman (1881-1975)".