Stamboom Hoogveld » Johannies Andries Hoes (1851-1929)

Persoonlijke gegevens Johannies Andries Hoes 


Gezin van Johannies Andries Hoes


Notities over Johannies Andries Hoes

* Johannis Andries Hoes
Aktenummer: 55
Aktedatum: 25-11-1851
Akteplaats: Buurmalsen
Geboortedatum: 21-11-1851
Geboorteplaats: Buurmalsen
Kind: Johannis Andries Hoes
Geslacht: Man
Moeder: Elizabeth Telkamp
Beroep: zonder beroep
Vader: Theodorus Lambertus Hoes
Leeftijd: 38
Beroep: landbouwer
Aktesoort: Normaal
Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke Stand Gelderland (I)
Inventarisnummer: 5942
Opmerking: Geboortedatum klopt in akte!

Huwelijk: Wijk bij Duurstede1889 akte no 9
Roepnaam: Andries, R.K.

Overlijden: Buurmalsen 1929 akte no 17
Beroep: vrachtrijder. Hij vervoerde fruit naar de veiling van Geldermalsen en melkbussen van de boeren naar de melkfabriek.

Overlijden: Johannis Andries Hoes
Aktenummer: 17
Akteplaats: Buurmalsen
Aktedatum: 25-07-1929
Overlijdensdatum: 24-07-1929
Overlijdensplaats: Buurmalsen
Leeftijd: 77 Jaar
Doopplaats: Buurmalsen
Beroep: landbouwer
Moeder: Elizabeth Telkamp
Vader: Theodorus lambertus Hoes
Aktesoort: N
Toegangsnummer:0207 Burgerlijke stand Gelderland
Inventarisnummer:8159

Hij was ongehuwd.

Tijdbalk Johannies Andries Hoes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannies Andries Hoes

Maria Tukker
1795-1844
Johanna Rijk
1797-1836

Johannies Andries Hoes
1851-1929


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 november 1851 lag rond de 1,1 °C. Er was 4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
      • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
      • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
      • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
      • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
      • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • De temperatuur op 24 juli 1929 lag tussen 10,0 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
      • 17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
      • 12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
      • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
      • 29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
      • 15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
      • 17 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Uruguay.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hoes

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoes.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoes.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoes (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Hoogveld is opgesteld door wijlen G.A. Telkamp (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    wijlen G.A. Telkamp, "Stamboom Hoogveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hoogveld/I731.php : benaderd 29 januari 2026), "Johannies Andries Hoes (1851-1929)".