De temperatuur op 22 juni 1933 lag tussen 9,6 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Er was 7,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
27 februari » Het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag in Berlijn, wordt in brand gestoken.
14 maart » René Felber, Zwitsers politicus
24 maart » Via het 'Ermächtigungsgesetz' wordt Adolf Hitler dictator van Duitsland.
27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
25 juni » Vrijgave van de Verklaring van Feiten door Jehova's getuigen in nazi-Duitsland.
22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
Dag van overlijden 28 september 2015
De temperatuur op 28 september 2015 lag tussen 4,4 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (21%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
14 februari » Officieel gaat om 23.00 uur Nederlandse tijd het bestand in tussen Oekraïense regeringstroepen en milities enerzijds en de pro-Russische rebellen anderzijds.
20 april » De koning van de Zoeloes, Goodwill Zwelithini, roept op tot kalmte in Zuid-Afrika nadat zeven mensen het leven hebben verloren bij xenofobe rellen.
21 mei » KAA Gent behaalt voor het eerst in haar geschiedenis de landstitel door in de voorlaatste speelronde van de Play-Offs met 2-0 te winnen tegen Standard de Liège.
17 augustus » Bij een bomaanslag op een tempel in Bangkok komen 22 mensen om en raken er 120 gewond.
10 oktober » In Nur-Sultan speelt Robin van Persie zijn 100e interland voor het Nederlands voetbalelftal. Kenny Tete, Virgil van Dijk, Jeroen Zoet en Anwar El Ghazi maakten hun debuut.
13 november » Aanslagen in Parijs; in totaal 131 mensen komen om het leven bij een zestal gecoördineerde terroristische aanslagen. Islamitische Staat eist de verantwoordelijkheid op.
Dag van crematie 2 oktober 2015
De temperatuur op 2 oktober 2015 lag tussen 3,3 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
1 maart » John Jansen van Galen presenteert voor de laatste keer het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
18 april » De Nederlandse voetbalclub PSV wordt voor de 22e keer in de clubhistorie, na zeven jaar lang "droog" te hebben gestaan, kampioen van de Nederlandse Eredivisie.
29 mei » Vulkaan Shindake op het Zuid-Japanse eiland Kuchierabujima barst totaal onverwachts uit
1 augustus » De 1750ste aflevering van het wekelijkse radioprogramma Nieuwsshow werd uitgezonden.
16 augustus » In Indonesië wordt een passagiersvliegtuig vermist. Het is verdwenen in provincie Papoea. Het toestel, type ATR 42 Turboprop, heeft 54 personen aan boord.
1 november » Op de Engelstalige Wikipedia, opgericht in 2001, verschijnt het vijf miljoenste artikel.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: M.Hoogma, "Stamboom Hoogma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hoogma/I850.php : benaderd 18 januari 2026), "Romaricus Dingelom (Rommie) Hoogma (1933-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.