De temperatuur op 1 juli 1929 lag tussen 8,8 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 11,1 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
1 april » Introductie van de jojo in New York.
22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
16 december » Paus Pius XI creëert zes nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Duitsland Eugenio Pacelli, de latere paus Pius XII.
Trouwdag 30 oktober 1956
De temperatuur op 30 oktober 1956 lag tussen 4,2 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
23 maart » De Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand, Novib, wordt opgericht. Tegenwoordig heet deze organisatie Oxfam Novib.
4 mei » Koningin Juliana onthult het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam.
28 juni » De protesten in het Poolse Poznań beginnen. Ze vormen een aanleiding voor de Hongaarse Opstand in datzelfde jaar.
7 oktober » Zaligverklaring van Paus Innocentius XI.
21 oktober » De overleden bisschop van Luxemburg Joseph Laurent Philippe wordt opgevolgd door zijn coadjutor Léon Lommel.
31 oktober » Hongaarse Arbeiderspartij wordt ontbonden en vervangen door een nieuwe communistische partij, de Hongaarse Socialistische Arbeiderspartij
Dag van overlijden 22 oktober 2003
De temperatuur op 22 oktober 2003 lag tussen 2,3 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
30 januari » In België keurt de Kamer de wet op het homohuwelijk goed.
4 februari » Joegoslavië wordt hernoemd tot Servië en Montenegro.
11 maart » De eerste achttien rechters van het Internationaal Strafhof in Den Haag worden beëdigd.
9 juni » De hockeydames van Hockeyclub 's-Hertogenbosch veroveren op eigen veld andermaal de Europacup I, ditmaal ten koste van het Engelse Olton & West Warwickshire: 7-2.
12 oktober » Golfer Maarten Lafeber wint op de Hilversumsche Golf Club het Dutch Open, en is daarmee de eerste Nederlander in 56 jaar die deze titel behaalt.
13 december » Arrestatie van Saddam Hoessein door de Amerikaanse interventiemacht in Irak.
Dag van crematie 27 oktober 2003
De temperatuur op 27 oktober 2003 lag tussen -4,8 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
7 februari » Gent introduceert gratis nachtbussen.
24 maart » De Nederlandse verpleegkundige Lucia de Berk krijgt levenslang voor de moord op diverse patiënten. Op 14 april 2010 wordt ze echter vrijgesproken door de Hoge Raad.
20 april » Aleksandr Vinokoerov wint de 38ste editie van de Amstel Gold Race.
28 mei » AC Milan wint de Champions League. In de finale in Manchester zegeviert de Italiaanse voetbalclub na strafschoppen (3-2) ten koste van Juventus.
30 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub MKS Kluczbork na een fusie van de clubs KKS Kluczbork en LZS Kuniów.
30 juli » De laatste Volkswagen Kever, in de jaren dertig ontworpen door Ferdinand Porsche, rolt in Mexico van de band.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: M.Hoogma, "Stamboom Hoogma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hoogma/I821.php : benaderd 29 januari 2026), "Bernardus Wouter (Ben) Donders (1929-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.