Stamboom Honcoop/Honkoop » Cornelia Geertruida SCHOUW (1872-1939)

Persoonlijke gegevens Cornelia Geertruida SCHOUW 

  • Zij is geboren op 21 juli 1872 in Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.
  • Zij is overleden op 15 april 1939 in Haarlemmermeer, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 66 jaar oud.Bron 1
    Overledene: Cornelia Geertruida Schouw
    Geboorteplaats: Amsterdam
    Geslacht: Vrouw
    Leeftijd: 67
    Vader: Pieter Tijmen Schouw
    Moeder: Wijke Witteboer
    Echtgenote: Fredrik Carel Bergisch
    Geslacht: Man
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: 15-04-1939
    Gebeurtenisplaats: Haarlemmermeer
    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Noord-Hollands Archief
    Plaats instelling: Haarlem
    Collectiegebied: Noord-Holland
    Aktenummer: 78
    Registratiedatum: 17-04-1939
    Akteplaats: Haarlemmermeer

    de overlijdensakte is in het familie-archief onder nummer 03147-O10
  • Een kind van Tijmen SCHOUW en Wijke WITTEBOER

Gezin van Cornelia Geertruida SCHOUW

Zij is getrouwd met Fredrik Carel BERGISCH.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1896 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Bruidegom: Fredrik Carel Bergisch
Beroep: bediende
Geboorteplaats: Amsterdam
Leeftijd: 27
Bruid: Cornelia Geertruida Schouw
Geboorteplaats: Amsterdam
Leeftijd: 24
Vader van de bruidegom: Carel Henrich Bergisch
Moeder van de bruidegom: Jeannette Henriette Stock
Vader van de bruid: Tijmen Schouw
Moeder van de bruid: Wijke Witteboer
Gebeurtenis: Huwelijk
Datum: 06-02-1896
Gebeurtenisplaats: Amsterdam
Documenttype: BS Huwelijk
Erfgoedinstelling: Noord-Hollands Archief
Plaats instelling: Haarlem
Collectiegebied: Noord-Holland
Aktenummer: Reg.3 fol. 25
Registratiedatum: 06-02-1896
Akteplaats: Amsterdam

de huwelijksakte is in het familie-archief onder nummer 03146-H10

Kind(eren):

  1. Willem BERGISCH  1908-1992

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia Geertruida SCHOUW?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelia Geertruida SCHOUW

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia Geertruida SCHOUW


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Overlijdens akte, gemeente Haarlemmermeer, 1939, aktenummer 78
    tijd 07:45 uur
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 juli 1872 lag rond de 28,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 46%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
    • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
    • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
    • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
    • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
  • De temperatuur op 6 februari 1896 lag rond de 5,1 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
    • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
  • De temperatuur op 15 april 1939 lag tussen 8,9 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Troepen van Francisco Franco nemen Barcelona in tijdens de Spaanse Burgeroorlog.
    • 28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
    • 18 juli » Opening van het Hallenstadion in Zürich.
    • 28 augustus » De Nederlandse motortorpedoboot TM 51 vaart tijdens een verlengde proefvaart naar Nederland om inbeslagname door de Britse regering te voorkomen.
    • 3 september » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan nazi-Duitsland.
    • 8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.

Over de familienaam SCHOUW

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam SCHOUW.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over SCHOUW.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam SCHOUW (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Chris Honcoop, "Stamboom Honcoop/Honkoop", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-honcoop-honkoop/I5106.php : benaderd 24 december 2025), "Cornelia Geertruida SCHOUW (1872-1939)".