17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
Trouwdag 4 augustus 1925
De temperatuur op 4 augustus 1925 lag tussen 10,9 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
Dag van overlijden 8 december 1967
De temperatuur op 8 december 1967 lag tussen -0,7 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 4,0 uur zonneschijn (51%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
6 mei » Oprichting van de Leusder zwem- en poloclub De Haaien.
9 mei » Burgemeester Gijs van Hall van de gemeente Amsterdam moet ontslag nemen wegens de provorellen en de rellen bij het huwelijk van prinses Beatrix.
30 mei » Egypte en Jordanië tekenen een tweezijdig defensieverdrag.
23 juli » De Franse wielrenner Roger Pingeon wint de Ronde van Frankrijk.
18 oktober » Koningin Juliana stelt Gemaal De Blocq van Kuffeler in werking, het gemaal dat Zuidelijk Flevoland droogmaalt.
Dag van begraven 13 december 1967
De temperatuur op 13 december 1967 lag tussen 2,3 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 11,2 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
30 mei » De onafhankelijke Republiek Biafra wordt uitgeroepen.
31 mei » Oprichting van het bisdom Hasselt in België.
25 juni » Een windhoos treft het zuiden van Nederland en het noorden van België. In Nederland wordt Tricht zwaar getroffen; daar vallen vijf doden en twintig gewonden. In België heeft Oostmalle - nu deelgemeente van Malle - erg te lijden met 135 verwoeste huizen.
31 juli » Mark Spitz verbetert in Winnipeg het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag van Luis Nicolao met zeventiende van een seconde tot 56,3.
25 oktober » Het laatste gat wordt gedicht in de dijk rond Zuidelijk Flevoland.
14 december » Koning Constantijn II van Griekenland vlucht naar Italië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Erna Hodenius, "Stamboom Hodenius, Van Roosmalen, Van Kempen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hodenius/I445.php : benaderd 4 maart 2026), "Clasina Josephina Theresia "Klaar" van der Brug (1899-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.