Stamboom Hinnen » Johanna Christina Horbeek (1858-1913)

Persoonlijke gegevens Johanna Christina Horbeek 

Bron 1Bron 1

Gezin van Johanna Christina Horbeek

Zij is getrouwd met Jan Bosman.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 31 december 1874, zij was toen 16 jaar oud.

Nadere informatie bruidegom: 18 jaar.; bruid: 16 jaar.

Kind(eren):

  1. Hendrik Bosman  1876-1952 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Christina Horbeek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Christina Horbeek

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Christina Horbeek

Johanna Christina Horbeek
1858-1913

1874

Jan Bosman
± 1856-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijksakte Jan Bosman (Algemene akte)
    2. Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Bruidegom)
      Moeder bruidegom Cornelia Zegeling
      Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
      Aktenummer: 183
      Gemeente: Zwolle
      Moeder bruid Johanna Christina Poter
      Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
      Deel/Akte: 183
      Geboorteplaats: Zwolle
      Algemeen Toegangnr: 123
      Bruid Johanna Christina Horbeek
      Inventarisnr.: 123.14568
      Bruidegom Jan Bosman
      Geboorteplaats: Zwolle
      Inventarisnr: 123.14568
      Vader bruid Heimert Horbeek
      Datum: 31-12-1874
      Soort akte: Huwelijksakte
      Nadere informatie bruidegom: 18 jaar.; bruid: 16 jaar.
      Type Genlias
      Vader bruidegom Hendrik Bosman
      Gebeurtenissen 31 december 1874
    3. Huwelijksakte Hendrik Bosman (Algemene akte)
    4. Vader bruidegom Jan Bosman
      Algemeen Toegangnr: 123
      Nadere informatie bruidegom: 34 jaar.; bruid: 18 jaar.
      Aktenummer: 86
      Bruidegom Hendrik Bosman
      Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
      Inventarisnr.: 123.02733
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Bruidegom)
      Moeder bruidegom Johanna Christina Horbeek
      Inventarisnr: 123.02733
      Vader bruid Hendrik Lubbelinkhof
      Gemeente: Deventer
      Geboorteplaats: Vriezeveen
      Type Genlias
      Geboorteplaats: Zwolle
      Deel/Akte: 86
      Datum: 25-05-1910
      Moeder bruid Lubbigje Bouwman
      Soort akte: Huwelijksakte
      Bruid Marrigje Lubbelinkhof
      Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
      Gebeurtenissen 25 mei 1910

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 mei 1858 lag rond de 9,8 °C. De winddruk was 3.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 31 december 1874 lag rond de -5,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
      • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
      • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
      • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
      • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
    • De temperatuur op 3 december 1913 lag tussen 6,6 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
      • 30 maart » In 's-Heerenberg wordt door Johan Burgers Burgers zoo geopend. Later verhuisde deze dierentuin naar Arnhem.
      • 14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
      • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
      • 23 september » Roland Garros vliegt als eerste over de Middellandse Zee van Europa naar Noord-Afrika.
      • 12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Horbeek

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Horbeek.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Horbeek.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Horbeek (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Hinnen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    B. Hinnen, "Stamboom Hinnen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hinnen/I843.php : benaderd 4 maart 2026), "Johanna Christina Horbeek (1858-1913)".