17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
Dag van overlijden 15 december 1974
De temperatuur op 15 december 1974 lag tussen 3,9 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (12%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Bij een schoolbrand in een internaat in het Belgische Heusden komen 23 jongens van de leeftijd van 12 tot 15 jaar om het leven. Zie Internaatsbrand Heusden-Zolder.
13 februari » Twee monorailvoertuigen van de Walt Disney World Monorail botsen op elkaar.
9 maart » De Russische Marssonde Mars 7 bereikt Mars.
18 maart » Olie-embargo: De meeste OPEC-landen eindigen een vijf maanden durende olie-embargo tegen de Verenigde Staten, Europa en Japan.
9 augustus » President Richard M. Nixon treedt af ten gevolge van het Watergateschandaal.
31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jean-Pierre Heymans, "Stamboom Heymans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-heymans/I352.php : benaderd 3 maart 2026), "Anna Cornelia Aernouts (1893-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.