De temperatuur op 20 juli 1908 lag tussen 13,5 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
Trouwdag 19 oktober 1929
De temperatuur op 19 oktober 1929 lag tussen 2,9 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
1 april » Introductie van de jojo in New York.
11 april » De Statendam III van Holland-Amerika Lijn verlaat Rotterdam voor haar eerste reis naar New York.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
26 december » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SC Rheindorf Altach.
Dag van overlijden 3 oktober 1991
De temperatuur op 3 oktober 1991 lag tussen 9,8 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (28%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
2 februari » Aardschokken en lawines in Pakistan en Afghanistan eisen zeker 1700 doden.
14 april » Bisschopswijding van André-Mutien Léonard tot bisschop van Namen in België.
8 juli » Naar schatting 400.000 betogers eisen het aftreden van president Didier Ratsiraka van Madagaskar tijdens een demonstratie in de hoofdstad Antananarivo.
31 juli » De militaire leider van Togo, generaal Étienne Eyadéma, heeft persoonlijk een handje geholpen bij het martelen van politieke gevangenen, stellen afgevaardigden op de nationale conferentie over de politieke toekomst van het West-Afrikaanse land.
1 december » Oekraïne stemt voor onafhankelijkheid van de Sovjet-Unie
3 december » Opstandige militairen bestormen de residentie van de Togolese premier Joseph Kokou Koffigoh en nemen hem gevangen. Bij de aanval komen ten minste 17 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jean-Pierre Heymans, "Stamboom Heymans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-heymans/I173.php : benaderd 17 maart 2026), "Emma Maria Adriaensen (1908-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.