Stamboom Hendrickx, van Lieshout, Hartogs, Bouwels » Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier (1893-????)

Persoonlijke gegevens Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier 

  • Hij is geboren op 19 juni 1893 in Wijk bij Duurstede, Utrecht, Nederland.
    Geboorte Rudolph Theodorus A.A.P. Le Cavelier, 17-06-1893
    Soort akte: Geboorte
    Kind: Rudolph Theodorus A.A.P. Le Cavelier
    Geboortedatum:17-06-1893
    Geboorteplaats:Wijk bij Duurstede
    Aktedatum:19-06-1893
    Akteplaats:Wijk bij Duurstede
    Vader: Dirk Hendrik Le Cavelier
    Moeder: Petronella Adriana Kooijman
    Toegangsnummer:481 Burgerlijke stand: (dubbele) registers 1811-1902
    Inventarisnummer:185
    Aktenummer:50
    Prijs fotokopie:€ 5
    Vindplaats:Het Utrechts Archief
  • Een kind van Dirk Hendrik le Cavelier en Petronella Adriana Kooijman

Gezin van Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier

Hij is getrouwd met Anna Maria Hubertine Bouwels (10.4).

Zij zijn getrouwd op 28 maart 1917 te Rotterdam, Zuid-Holand, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.

Huwelijk;
Bruidegom: Rudolph Theodorus Anthonij A.p. le Cavelier
geb.Wijk bij Duurstede 23jaar;
Vader: Dirk Hendrik le Cavelier;
Moeder: Petronella Adriana Kooijman;
Bruid: Anna Maria Hubertina Bouwels
geb.Weert 20jaar;
Vader: Josephus Hubertus Bouwels;
Moeder: Gertrudis de Graaf;
Plaats huwelijk: Rotterdam;
Huwelijksdatum: 28-03-1917;
Opmerkingen: Voornamen bruidegom: R.T.A.. Adriaan Pieter;
DIGITAAL; (Inschrijving Huwelijk 40996 / Rotterdam 1917c93v)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier

Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier
1893-????

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 juni 1893 lag rond de 24,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 52%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
  • De temperatuur op 28 maart 1917 lag tussen -3,8 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
    • 5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
    • 12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
    • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    • 7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
    • 12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Le Cavelier


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Th.J. Hendrickx, "Stamboom Hendrickx, van Lieshout, Hartogs, Bouwels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hendrickx/R4844.php : benaderd 31 december 2025), "Rudolph Theodorus Anthonij Adriaan Pieter le Cavelier (1893-????)".