De temperatuur op 5 maart 1915 lag tussen 7,3 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 1,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Dag van overlijden 11 januari 2011
De temperatuur op 11 januari 2011 lag tussen -0,3 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 2,1 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
9 april » Een 24-jarige man schiet in het rond in winkelcentrum De Ridderhof in Alphen aan den Rijn waarbij 7 doden vallen, inclusief de dader.
3 mei » De Verenigde Staten mogen onderdelen van een toekomstig verdedigingssysteem tegen raketten in het zuiden van Roemenië stationeren, aldus de Roemeense president Traian Basescu.
25 juni » Mexico wint voor de zesde keer in elf edities de CONCACAF Gold Cup door de Verenigde Staten in de finale met 4-2 te verslaan.
3 augustus » Na 21 jaar neemt de Nederlandse doelverdediger Edwin van der Sar afscheid van het betaalde voetbal, tijdens een afscheidswedstrijd in de Amsterdam ArenA.
22 november » Benidorm Bastards wint als eerste Belgische tv-format een Emmy Award voor beste comedy.
13 december » De Franse sportkrant L'Equipe roept handballer Nikola Karabatic uit tot sportman van het jaar in Frankrijk. Bij de verkiezing krijgt hij de voorkeur boven judoka Teddy Riner en de rallyrijder Sebastien Loeb.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ferry Hegeman, "Stamboom Hegeman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hegeman/I83296.php : benaderd 18 januari 2026), "Hermina Hempenius (1915-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.