Stamboom Hegeman » Arnold Wilhelm Joachim Spitzen (1888-1947)

Persoonlijke gegevens Arnold Wilhelm Joachim Spitzen 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Arnold Wilhelm Joachim Spitzen


Notities over Arnold Wilhelm Joachim Spitzen

I12 in "Documentatie Spitzen - Steenwijkerwold", door H.E. Falke sr. (Groningen 1992).

Ging 16-Sep-1901 naar het seminarie te Kuilenburg (Culemborg) en werd tot priester gewijd van het Aartsbisdom Utrecht op 15-Aug-1912. Vervolgens was hij kapelaan te Workum, Veendam en Utrecht. Vanaf 1929 was hij pastoor van de H. Joannes Vianney te Deventer en vanaf 1934 pastoor van de O.L. Vrouw Hemelvaart, de latere Omroepparochie, Langegracht 37, Amersfoort. Vanaf 1944 was hij pastoor te Wijhe-Boerhaar.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arnold Wilhelm Joachim Spitzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arnold Wilhelm Joachim Spitzen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arnold Wilhelm Joachim Spitzen

Maria Fleer-
1799-1851

Arnold Wilhelm Joachim Spitzen
1888-1947


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Spitzen Web Site, Jos Spitzen, Arnold Wilhelm Joachim Spitzen, 3 november 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Spitzen Web Site Stamboom: Spitzen
  2. Horster familie van Douveren, Quirinus van Douveren, Arnold Wilhelm Joachim Spitzen, 25 juli 2011
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Horster familie van Douveren Stamboom: Horster familie van Douveren
  3. Volpers Web Site, Barbara Volpers, [Privé], 3 november 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Volpers Web Site Stamboom: Volpers Family Tree

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 januari 1888 lag rond de 3,6 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 10 oktober 1947 lag tussen 7,1 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Edwin Land geeft de eerste demonstratie van de polaroidcamera.
    • 10 februari » Oprichting NRU, voorloper van de NTS.
    • 28 april » Thor Heyerdahl begint vanuit Peru aan zijn reis aan boord van een balsavlot, de Kon Tiki.
    • 18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
    • 17 november » De transistor wordt uitgevonden door John Bardeen, Walter Brattain en William Shockley. Zij kregen hier in 1956 de Nobelprijs voor de Natuurkunde voor uitgereikt.
    • 25 november » Nieuw-Zeeland wordt een dominion.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Spitzen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Spitzen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Spitzen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Spitzen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Hegeman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ferry Hegeman, "Stamboom Hegeman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hegeman/I8014.php : benaderd 28 februari 2026), "Arnold Wilhelm Joachim Spitzen (1888-1947)".