De temperatuur op 15 april 1920 lag tussen 8,6 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 4,2 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Chorzów.
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
2 december » Armenië staat bij het Verdrag van Alexandropol gebied af aan Turkije.
16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
Dag van overlijden 15 september 2000
De temperatuur op 15 september 2000 lag tussen 11,7 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 19,3 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
18 april » Robert Lee Yates wordt gearresteerd op beschuldiging van moord op een tienerprostituee. Later zou hij dertien moorden bekennen.
7 juni » De Zimbabweaanse president Robert Mugabe zegt dat het doel van zijn regering de uiteindelijke onteigening van alle blanke boeren in het land is.
2 juli » Frankrijk wint in Rotterdam het EK voetbal door Italië in de finale met 2-1 te verslaan. In de verlenging maakt David Trezeguet de zogeheten golden goal.
21 september » De fusiebesprekingen tussen British Airways en KLM lopen op niets uit. Breekpunt na bijna vier maanden onderhandelen is de Britse eis om zeggenschap te krijgen over het Nederlandse bedrijf.
11 oktober » Oprichting van de rooms-katholieke Missio sui juris Bakoe in Azerbeidzjan.
17 oktober » De Zimbabwaanse regering schakelt het leger in om rellen in de hoofdstad Harare de kop in te drukken. Een reeks van zwarte buitenwijken is voor de tweede opeenvolgende dag het toneel van protesten tegen de stijgende prijzen voor brood en openbaar vervoer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ferry Hegeman, "Stamboom Hegeman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hegeman/I70164.php : benaderd 15 januari 2026), "Hermanus Conradus Johannes Alma (1920-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.