De temperatuur op 26 februari 1909 lag tussen -6,1 °C en -2,6 °C en was gemiddeld -3,8 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
Dag van overlijden 10 juli 1988
De temperatuur op 10 juli 1988 lag tussen 11,3 °C en 24,8 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
16 januari » Tina Turner treedt in het Maracana Stadium in Rio de Janeiro op voor een betalend publiek van meer dan 184.000 toeschouwers, een wereldrecord voor een solo-artiest op dat moment.
3 februari » Iran-Contra-affaire: Het Huis van Afgevaardigden van de VS weigert Ronald Reagans verzoek $36,25 miljoen hulp te sturen aan de Nicaraguaanse Contras.
9 augustus » De Verenigde Staten gaan door met de steun aan de Angolese verzetsbeweging UNITA zolang de regering in Luanda hulp krijgt van de Sovjet-Unie en Cuba, zegt de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Chester Crocker.
26 september » Atleet Ben Johnson wordt gediskwalificeerd wegens dopinggebruik nadat hij de 100-meterfinale had gewonnen tijdens de Olympische Spelen in Seoel.
1 november » De Zuid-Afrikaanse regering legt het weekblad Weekly Mail een verschijningsverbod van een maand op.
17 november » Vanaf half drie 's middags is Nederland verbonden met NSFnet, een voorloper van het huidige internet, als tweede land ter wereld. De goede contacten van Piet Beertema hebben hierbij een essentiële rol gespeeld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ferry Hegeman, "Stamboom Hegeman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hegeman/I53557.php : benaderd 3 februari 2026), "Herta Sophia Parschmann (1909-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.