Stamboom Hamstra - Spanjer » Klaas Hamstra (1888-1971)

Persoonlijke gegevens Klaas Hamstra 

Bron 1

Gezin van Klaas Hamstra

Hij is getrouwd met Trientje Zijlstra.Bron 2

Huwelijk 25-03-1911 Oldehove




Zij zijn getrouwd op 25 maart 1911 te Oldehove, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.


Notities over Klaas Hamstra

Geboorte 09-08-1888 Hoogemeeden gem. Aduard



Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Hamstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Hamstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Hamstra

Jan Harkema
± 1823-1905

Klaas Hamstra
1888-1971

1911

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Klaas Hamstra



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteregister Aduard, 1816 aktenr. 53, 1888 aktenr 36, 11 januari 2010
      Bron Burgerlijke stand - Geboorte
      Archieflocatie Groninger Archieven
      Algemeen Gemeente: Aduard
      Soort akte: geboorte
      Aktenummer: 36
      Aangiftedatum: 09-08-1888
      Kind Klaas Hamstra
      Geslacht: M
      Vondeling: N
      Geboortedatum: 09-08-1888
      Geboorteplaats: Hoogemeeden gem. Aduard
      Vader Johannes Hamstra
      Moeder Hindriktje Zuidema
      Nadere informatie beroep vader: arbeider;
    2. Huwelijksregister Oldehove, 1911 aktenr 1, 11 januari 2010
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Archieflocatie Groninger Archieven
      Algemeen Gemeente: Oldehove
      Soort akte: Huwelijksakte
      Aktenummer: 1
      Datum: 25-03-1911
      Bruidegom Klaas Hamstra
      Geboorteplaats: Aduard
      Bruid Trientje Zijlstra
      Geboorteplaats: Ezinge
      Vader bruidegom Johannes Hamstra
      Moeder bruidegom Hindriktje Zuidema
      Vader bruid Pieter Zijlstra
      Moeder bruid Bouwktje Zwartzenborg
      Nadere informatie beroep bruidegom: tuinman; beroep vader bruidegom.: winkelier; beroep vader bruid: arbeider; bruidegom 22 jaar; bruid 20 jaar

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 augustus 1888 lag rond de 26,0 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
      • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
      • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
      • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
      • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
      • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • De temperatuur op 25 maart 1911 lag tussen -0,4 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 16 maart » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Vasas SC Boedapest.
      • 22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
      • 30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
      • 1 september » Anthony Fokker maakt voor het eerst een vlucht boven Haarlem met zijn eendekker Spin III.
      • 7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
      • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
    • De temperatuur op 24 januari 1971 lag tussen 4,7 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (30%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Na een coup in Oeganda neemt Idi Amin de plaats in van president Milton Obote.
      • 14 maart » Kürt Rogiers, Belgisch acteur
      • 6 april » Platenmaatschappij Rolling Stones Records gaat van start.
      • 10 juni » Tijdens een concert van de Britse rockband Jethro Tull in het amfitheater Red Rocks in Colorado breken rellen uit. De politie uit Denver bedwelmt de band en het publiek met traangas.
      • 17 oktober » Zaligverklaring van Maximiliaan Kolbe (1894-1941), Pools priester en martelaar in Auschwitz, door Paus Paulus VI.
      • 27 november » Na een mislukte vlucht crasht de lander van de Mars 2, de Sovjet-Russische onbemande ruimtevlucht naar Mars, op de planeet. Het is het eerste door mensen vervaardigde voorwerp dat de oppervlakte van Mars bereikt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hamstra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hamstra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hamstra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hamstra (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    A.R. Hamstra, "Stamboom Hamstra - Spanjer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hamstra-spanjer/R122.php : benaderd 25 december 2025), "Klaas Hamstra (1888-1971)".