De temperatuur op 23 juni 1916 lag tussen 13,6 °C en 26,5 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
2 december » De Franse generaal Joseph Joffre wordt vervangen door Robert Nivelle als stafchef van het Franse leger.
Dag van overlijden 23 januari 2012
De temperatuur op 23 januari 2012 lag tussen 2,9 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
18 juli » Vijf jaar nadat Roemenië en Bulgarije lid zijn geworden van de EU concludeert de Europese Commissie dat ze het nooit hadden mogen worden.
13 augustus » Bij een platinamijn in Zuid-Afrika raken leden van twee vakbonden met elkaar. Daardoor komen zeker negen mensen om het leven. Onder de doden ook twee politieagenten, die met machetes zijn aangevallen.
11 september » De anti-islamitische film Innocence of Muslims leidt tot aanvallen op Amerikaanse diplomatieke posten.
24 oktober » Een grote goudmijn in Zuid-Afrika ontslaat ongeveer 12.000 stakende arbeiders, die ondanks een ultimatum niet op hun werk zijn verschenen.
9 november » Een Thaise handelaar van neushoornhoorns wordt in Zuid-Afrika veroordeeld tot maar liefst veertig jaar cel. Het is de zwaarste straf voor het smokkelen en verhandelen van de hoorns ooit in het land.
6 december » Met een rit per koninklijke trein opent Koningin Beatrix officieel de Hanzelijn, de spoorlijn tussen Lelystad en Zwolle.
Dag van begraven 28 januari 2012
De temperatuur op 28 januari 2012 lag tussen -1,1 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (61%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
13 januari » Het cruiseschip Costa Concordia loopt bij het eiland Isola del Giglio aan de grond.
3 februari » De Engelse bond ontneemt John Terry de aanvoerdersband van het Engels voetbalelftal omdat de verdediger beschuldigd wordt van racistisch gedrag tegen QPR-speler Anton Ferdinand.
24 maart » Voetbalclub KSC Lokeren Oost-Vlaanderen wint, voor de eerste keer in zijn geschiedenis, de Beker van België door in de finale KV Kortrijk met 0-1 te verslaan.
4 mei » De Zuid-Afrikaanse minister Roy Padayachie overlijdt aan een hartaanval in de Ethiopische hoofdstad Addis Ababa, waar hij is voor een bijeenkomst van de Afrikaanse Unie.
29 juli » Duitsland schrapt een budget van 21 miljoen euro ontwikkelingshulp aan Rwanda vanwege de kwalijke militaire rol die het land in het oosten van DR Congo zou spelen.
18 oktober » Mijnbouwgigant Goldfields ontslaat 1500 stakende mijnwerkers in Zuid-Afrika, die niet voor de gestelde deadline op het werk terugkeerden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I56598.php : benaderd 25 januari 2026), "Berendina Termaat (1916-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.