De temperatuur op 27 maart 1914 lag tussen 0,5 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 2,6 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
6 maart » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Halmstads BK.
28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
3 september » Kardinaal Giacomo della Chiesa wordt gekozen tot Paus Benedictus XV.
19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
Trouwdag 15 september 1938
De temperatuur op 15 september 1938 lag tussen 5,7 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 10,4 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
1 januari » Het Belgisch Vakverbond, voorloper van het ABVV, wordt opgericht.
17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
21 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Pontianak en de Apostolische Prefectuur Bandjarmasin.
2 september » De Republiek Hatay verklaart zich onafhankelijk van het door Frankrijk bestuurde Syrië.
31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
Dag van overlijden 10 augustus 2013
De temperatuur op 10 augustus 2013 lag tussen 10,0 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
19 januari » De Fransman Stéphane Peterhansel wint voor de elfde keer de Dakar-rally. Hij wint de 34e editie in een Mini. Bij de motoren is de overwinning voor zijn landgenoot Cyril Despres.
7 mei » Bij een uitbarsting van de Mayon, een van de actiefste vulkanen op de Filipijnen, komen vier buitenlandse bergbeklimmers en hun Filipijnse gids om het leven.
26 juni » De Amerikaanse president Barack Obama en zijn familie komen aan in Senegal voor hun achtdaagse trip door Afrika.
24 augustus » Met het over de grens smokkelen van de Boliviaanse opposant Roger Pinto zet de Braziliaanse diplomaat Eduardo Saboia de diplomatieke verhoudingen tussen de twee landen op scherp.
28 oktober » West-Europa wordt getroffen door de zwaarste storm sinds 1990. In Groot-Brittannië en Duitsland vallen vijf doden, in Nederland drie en in Denemarken één. In Lauwersoog wordt een windstoot van 152 km/u geregistreerd.
11 december » De politie in Roemenië vindt in een flat in de stad Sibiu een kunstschat: 22 schilderijen die al ruim tien jaar geleden gestolen waren uit particuliere kapellen in Italië met een totale waarde van zeker 400 miljoen euro.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I45175.php : benaderd 1 januari 2026), "Maria van Berk (1914-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.