De temperatuur op 8 april 1943 lag tussen 1,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
27 januari » De stad Wilhelmshaven is het slachtoffer van het eerste Amerikaanse bombardement op Duitsland.
2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
19 juli » De "open stad" Rome wordt door de geallieerden gebombardeerd.
14 oktober » In het vernietigingskamp Sobibór komen de gevangenen in opstand.
Dag van overlijden 19 november 1943
De temperatuur op 19 november 1943 lag tussen -1,8 °C en 2,4 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
19 april » De joodse Opstand in het getto van Warschau begint.
9 juli » Amerikaanse, Canadese en Britse troepen voeren een invasie uit op het Italiaanse eiland Sicilië.
10 juli » Begin van de geallieerde invasie op het Italiaanse eiland Sicilië.
19 juli » De "open stad" Rome wordt door de geallieerden gebombardeerd.
10 september » Duitse troepen bezetten Rome.
10 oktober » Enschede wordt gebombardeerd door Amerikaanse bommenwerpers die het op Vliegveld Twente hebben gemunt. Er vallen 151 doden en 104 zwaargewonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: A. Hakkert , "Stamboom Hakkert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hakkert/I3589.php : benaderd 9 januari 2026), "Melle Douwe Leistra (1943-1943)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.