Stamboom Haker » Andries Sappema (1905-1970)

Persoonlijke gegevens Andries Sappema 

Bronnen 1, 2, 3, 4

Gezin van Andries Sappema

Hij is getrouwd met Pietertje Strating.

Zij zijn getrouwd op 29 oktober 1932 te Noorddijk, North Holland, Netherlands, hij was toen 27 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andries Sappema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Online Begraafplaatsen - Nederlandse Begraafplaatsen, via https://www.myheritage.nl/research/colle...
    Andries Sappema
    Geboorte: 19 mrt 1905
    Datum overlijden: 19 jan 1970
    Begraafplaats: Lettelbert, Netherlands
    Leeftijd: 64
    Partner: Strating
    Begraven met
    Naam; Leeftijd; Voorgestelde alternatieven
    Pietertje Strating; 76;
    Andries Sappema; 64;
  4. Nederlandse begrafenisrecords, via https://www.myheritage.nl/research/colle...
    Andries Sappema
    Geboorte: 19 mrt 1905
    Overlijden: 19 jan 1970
    Begrafenis: Lettelbert, Leek, Groningen, Netherlands
    Leeftijd: 64
    Begraafplaats:
    Land: Netherlands
    Staat: Groningen
    Stad: Leek
    Naam: Lettelbert
    Sommige records gaan terug tot de jaren 1600, maar de meerderheid van de records dateert van meer recentere decennia. De meest recente records die beschikbaar zijn, zijn van personen die in 2004 overleden zijn. Individuele records kunnen informatie bevatten zoals: naam van de overledene, overlijdensdatum, overlijdensplaats, geboortedatum, geboorteplaats, begraafplaats informatie en een fotonummer. Een afbeelding van de grafsteen kan gratis op Graftombe.nl worden verkregen. Instructies voor het verkrijgen van een afbeelding zijn beschikbaar op de homepage van de Graftombe website.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 maart 1905 lag tussen 1,8 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
    • 14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
  • De temperatuur op 19 januari 1970 lag tussen -2,0 °C en 1,5 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Oprichting van de Zuid-Afrikaanse voetbalclub Kaizer Chiefs.
    • 7 april » Filmlegende John Wayne, goed voor meer dan 200 films, wint zijn eerste en enige Oscar voor zijn rol in True Grit.
    • 10 april » Paul McCartney deelt mee dat hij uit The Beatles stapt.
    • 25 april » Tijdens een nachtconcert in het Amsterdamse Concertgebouw treden onder meer Wanda Jackson, Buck Owens en Billie Jo Spears op.
    • 17 november » Luitenant William Calley moet terechtstaan voor de massamoord in My Lai.
    • 12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sappema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sappema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sappema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sappema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Haker is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Piet Haker, "Stamboom Haker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-haker/I501282.php : benaderd 10 januari 2026), "Andries Sappema (1905-1970)".