Stamboom Grimmerink » Leentje Grimmerink (1921-1947)

Persoonlijke gegevens Leentje Grimmerink 


Gezin van Leentje Grimmerink

Zij is getrouwd met Gerrit Leemhuis.

Zij zijn getrouwd op 11 juni 1943 te Hardenberg, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Hendrika Leemhuis  1945-1994


Notities over Leentje Grimmerink

Leentje is genoemd naar haar zusje, dat het jaar ervoor is overleden (11 jaar oud). Ze is op 21 jarige leeftijd getrouwd. Op het feest was veel familie aanwezig (getuige de foto's). Samen met haar man Gerrit hebben ze twee kinderen gekregen, Wil en Riet. Toen ze van een derde kindje in verwachting was is ze in het ziekenhuis in Almelo overleden aan buikvliesontsteking. Ook haar kindje heeft ze toen verloren. Ze zijn samen in dezelfde kist begraven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leentje Grimmerink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leentje Grimmerink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Leentje Grimmerink

Voorouders (en nakomelingen) van Leentje Grimmerink


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Overlijdensregister Almelo 1947, aktenr. 316
    2. overlijdensakte Ambt Hardenberg nr. 52
    3. persoonskaart CBG

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 oktober 1921 lag tussen 9,2 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
      • 5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
      • 27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
      • 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
      • 19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
      • 20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
    • De temperatuur op 11 juni 1943 lag tussen 10,0 °C en 25,1 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 11,5 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 21 april » Oprichting van de Franse voetbalclub FC Nantes.
      • 24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
      • 10 juni » László Bíró vraagt octrooi aan op de balpen.
      • 29 september » De Amerikaanse generaal Dwight D. Eisenhower en de Italiaanse maarschalk Pietro Badoglio ondertekenen een wapenstilstand op het Brits schip Nelson buiten de kust van Malta.
      • 14 oktober » In het vernietigingskamp Sobibór komen de gevangenen in opstand.
      • 10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
    • De temperatuur op 15 augustus 1947 lag tussen 14,1 °C en 30,4 °C en was gemiddeld 22,9 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » In Duitsland verschijnt de eerste editie van weekblad Der Spiegel.
      • 14 maart » Jean-Marie Happart, Belgisch politicus
      • 14 maart » Peter Skellern, Engels singer-songwriter († 2017)
      • 25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
      • 8 juli » Volgens een persbericht van de Amerikaans luchtmacht is in Roswell in New Mexico een vliegende schotel geland.
      • 17 november » De transistor wordt uitgevonden door John Bardeen, Walter Brattain en William Shockley. Zij kregen hier in 1956 de Nobelprijs voor de Natuurkunde voor uitgereikt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Grimmerink


    De publicatie Stamboom Grimmerink is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    G.W. Grimmerink, "Stamboom Grimmerink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-grimmerink/I253.php : benaderd 13 januari 2026), "Leentje Grimmerink (1921-1947)".