Stamboom Graat » Hendrina Cruijsen

Persoonlijke gegevens Hendrina Cruijsen 


Gezin van Hendrina Cruijsen

Zij is getrouwd met Gerardus Rutten.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1852 te Cuijk, Noord-Brabant, Netherlands.


Notities over Hendrina Cruijsen

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
Algemeen Toegangnr: 50.032
Inventarisnr: 1589
Gemeente: Cuijk en Sint Agatha
Soort akte: huwelijk
Aktenummer: 6
Datum: 04-05-1852
Bruidegom Gerardus Rutten
Geboorteplaats: Oeffelt
Bruid Hendrina Cruijsen
Geboorteplaats: Linden
Vader bruidegom Martinus Rutten
Moeder bruidegom Elisabetha Graat
Vader bruid Johannes Cruijsen
Moeder bruid Maria Reijnen

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk

Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum

Algemeen Toegangnr: 50.032

Inventarisnr: 1589

Gemeente: Cuijk en Sint Agatha

Soort akte: huwelijk

Aktenummer: 6

Datum: 04-05-1852

Bruidegom Gerardus Rutten

Geboorteplaats: Oeffelt

Bruid Hendrina Cruijsen

Geboorteplaats: Linden

Vader bruidegom Martinus Rutten

Moeder bruidegom Elisabetha Graat

Vader bruid Johannes Cruijsen

Moeder bruid Maria Reijnen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrina Cruijsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrina Cruijsen

Hendrina Cruijsen
????-

1852

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 mei 1852 lag rond de 10,1 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 36%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 21 februari » Oprichting van de Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse te Amsterdam, de eerste woningbouwvereniging van Nederland
    • 20 maart » Het boek De hut van Oom Tom van Harriet Beecher Stowe wordt gepubliceerd.
    • 9 april » Eedaflegging van de latere koning Leopold II in de Belgische Senaat.
    • 2 december » Napoleon III wordt keizer van Frankrijk.

Over de familienaam Cruijsen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Cruijsen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Cruijsen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cruijsen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Graat is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Graat, "Stamboom Graat", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-graat/I5659.php : benaderd 2 maart 2026), "Hendrina Cruijsen".