Stamboom Graat » Gerardus Lemmens (1674-1854)

Persoonlijke gegevens Gerardus Lemmens 

Bronnen 1, 2
  • Hij is geboren op 1 maart 1674 in Beugen, Boxmeer, Noord-Brabant, Netherlands.

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (162) toen kind (Petronella Lemmens) werd geboren (24 maart 1836).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (153) toen kind (Gerardus Lemmens) werd geboren (3 mei 1827).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (155) toen kind (Catharina Lemmens) werd geboren (16 januari 1830).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (148) toen kind (Johanna Lemmens) werd geboren (27 maart 1822).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (151) toen kind (Maria Lemmens) werd geboren (2 februari 1826).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (160) toen kind (Johannes Lemmens) werd geboren (1 augustus 1834).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (157) toen kind (Martinus (Martin) Lemmens) werd geboren (19 oktober 1831).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (149) toen kind (N.N. Lemmens) werd geboren (20 september 1823).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (164) toen kind (Antoon Lemmens) werd geboren (15 juni 1838).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (166) toen kind (Jacoba Lemmens) werd geboren (22 maart 1840).

    Echtgeno(o)t(e): Matthias Jacobs Graet
  • Beroep: meester smid in Beugen en later in Hatert.
  • (_UPD) : 4 JAN 2020 06:27:57 GMT -0500.
  • Hij is overleden op 29 september 1854 in Hatert, Nijmegen, Gelderland.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd boven de 100 (180).

  • Een kind van Johannes Franciscus (Jan) Lemmens en Gertrudis Smits

Gezin van Gerardus Lemmens

Waarschuwing Let op: Partner (Hermina Janssen) is 122 jaar jonger.

Hij had een relatie met Hermina Janssen.


Kind(eren):

  1. Johanna Lemmens  1822-????
  2. N.N. Lemmens  1823-1823
  3. Maria Lemmens  1826-1902
  4. Gerardus Lemmens  1827-1892
  5. Catharina Lemmens  1830-1907
  6. Johannes Lemmens  1834-????
  7. Petronella Lemmens  1836-1909
  8. Antoon Lemmens  1838-1900
  9. Jacoba Lemmens  1840-1904

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus Lemmens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus Lemmens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerardus Lemmens


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. Rossen Web Site, Aleida Elisabeth Rossen, Gerardus (Gradus) Lemmens
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

    Historische gebeurtenissen

    • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1674: Bron: Wikipedia
      • 19 februari » Engeland en Nederland tekenen de Vrede van Westminster. Een onderdeel van deze overeenkomst was dat de kolonie Nieuw-Amsterdam onder Engels gezag komt. Zij hernoemen ze tot New York.
      • 1 augustus » Een tornado teistert de stad Utrecht; het schip van de Domkerk stort in waardoor de toren compleet los komt te staan van het koor. Ook de Pieterskerk heeft grote schade.
      • 11 augustus » Slag bij Seneffe tussen een Frans leger onder maarschalk Condé en een Nederlands - Spaans - Oostenrijks - Duits leger onder stadhouder Willem III.
      • 26 oktober » Walraad van Nassau-Usingen wordt benoemd tot gouverneur van Bergen op Zoom.
      • 10 november » Nederland draagt officieel Nieuw-Nederland over aan de Britten. De nieuwe naam wordt New York.
    • De temperatuur op 29 september 1854 lag rond de 12,6 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
      • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
      • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
      • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
      • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
      • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Lemmens

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lemmens.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lemmens.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lemmens (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Graat is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Paul Graat, "Stamboom Graat", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-graat/I4564.php : benaderd 18 januari 2026), "Gerardus Lemmens (1674-1854)".