Zij heeft/had een relatie met Joseph van Dierendonck.
Gebeurtenis (MYHERITAGE:REL_PARTNERS).
Gebeurtenis (MYHERITAGE:REL_PARTNERS).
Gebeurtenis (MYHERITAGE:REL_PARTNERS).
Gebeurtenis (MYHERITAGE:REL_PARTNERS).
Emma Alma Govaert werd geboren op 1 mrt 1884, 's morgens om 10 uur in het ouderlijk huis in de Autrichpolder Wijk B , nummer 91.
De vader Camilus was toen in het vroegjaar van 1884 werkeloos en 27 jaar oud.
Getuigen bij de aangifte waren de 42 jarige kleermaker August de Cooker en de 31 jarige gareelmaker Hypolitus van Loij.
Camilus onderschreef de akte met zijn roepnaam "Camiel" Govaert.
De moeder ging niet uit werken en was voltijds huisvrouw.
Immigratie Antwerpen
Emma is als dienstmeid uitgeweken naar Ixelles (Elsene-Brussel) , rue du Ventier No 32, in het jaar 1906. Zij was toen 22 jaar oud. Dat was in juli 1906 , zij keerde in Sept terug naar Westdorpe.
Een 2e keer vetrok zijn in okt. 1906 naar Antwerpen. Zij verbleef in de Kraaiwijk No 1, later in de van Wesenbeeckstraat No 7. Zij verbleef er tot dan zonder ingeschreven te zijn.
Zij staat op 20 Maart 1907 te Antwerpen ingeschreven op het adres Rue Longue des Images (Lange Beeldekensstraat) no 34. Zij was toen 23 jaar oud. Zij staat geregistreerd als Dienstmeid.
Emma bleef te Antwerpen van 1906/1907 tot 1914. Haar adress was er in 1914 Bisschopstraat No 1.
Van 1914 tot 1920 verbleef zij opnieuw thuis te Westdorpe, weg van het bezette Antwerpen tijdens WO1.
Zij kreeg in 1920 een paspoort van de NL consul te Dortmund te Duitsland op 1 okt 1920.
Dossier no 120926
dig pg 249
Antwerpen Politie immigratie index, 1840-1930 - Stephalina Louisa Govaert/ Emma Alma Govaert
Op 7 Nov 1923 week zij uit naar Uitkerke (WVL) in de Brugsesteenweg No 228. Haar vader Camiel was toen al overleden. Zij was nog ongehuwd.
Emma Alma GOVAERT werd te 1934 Gistel (WVL) ingeschreven in het bevolkingsregister te Neerhof, no 7.
Zij woonde er bij Joseph VanDierendonck die gehuwd was op 17/1/1917 met Emma Bambey.
Hij was geboren te Blankenberge op 2 juli 1893. Hij was zoon van Henri Van Dierendonck en Leontin Blondeel.
Hij was Mekanieker van beroep.
Zijn zoon met Emma Bambey, heette ook Joseph Van Dierendonck , geboren op 13 mei 1918 te Baldoek (VK). Het kind had de Engelse nationaliteit.
Emma werd te Gistel (WVL) in het bevolkingsregister ingeschreven met datums 1ste : 1934 , dan nov 1938 als ongehuwde, verder 1945-47-49.
Was dit een nieuw gezin zonder huwelijk of was zij er dienstmeid , misschien huurder ?
Haar vorige verblijfplaats staat er ook als Blankenberge (WVL) en aankomst datum te Gistel op 21 juli 1934.
Remi Rene Govaert (mijn grootvader) woonde bij zijn tante Emma Alma te Gistel.
Hij werd ingeschreven in het bevolkingsregister te Gistel (WVL) op 2 maart 1936.
Remi verhuisde op 30 juni 1938 (25 jaar oud), naar Leuven (BRAB) , Geldenaaksestraat 138.
Remi verbleef slechts 2 jaar bij zijn tante Emma te Gistel.
In 1948 vinden we Emma , maar ook Joseph Dierendonck opnieuw in de bevolkingsboeken te Gistel,in de Kolaardstraat No 37.
Emma overleed op 18 maart 1949 te Gistel op 65 jarige leeftijd.
Op het zelfde adress stond zij ingeschreven zonder beroep, en in hetzelfde huis was er ook een huishoudster ingeschreven , Pharailde Maria Delacourt (geb. te Brugge 16 okt 1899).
Emma was ook ongehuwd.
Wij kunnen er dus vanuit gaan dat Emma en Joseph (hoofd gezin) ongehuwd samen woonden te Gistel.
++++
Geboorte
Emma Alma Govaert
Geslacht:
Vrouw
Geboorteplaats:
Westdorpe
Geboortedatum:
zaterdag 1 maart 1884
Vader:
Camilus Govaert
Moeder:
Celesia Amelia de Vleeschauwer
Gebeurtenis:
Geboorte
Datum:
zaterdag 1 maart 1884
Gebeurtenisplaats:
Westdorpe
Documenttype:
BS Geboorte
Erfgoedinstelling:
Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
Plaats instelling:
Middelburg
Collectiegebied:
Zeeland
Archief:
25
Registratienummer:
WDP-G-1884
Aktenummer:
7
Registratiedatum:
1 maart 1884
Akteplaats:
Westdorpe
++++++
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Emma Alma Govaert | ||||||||||||||||||
Joseph van Dierendonck | ||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.