Hij had een relatie met Bava van Hamaland.
De relatie startte in het jaar 1010, hij was toen 20 jaar oud.
Kind(eren):
Gerard van Antoing: Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Gerard "Flamens" van Antoing
?-1042
Heer van Wassenberg
Periode 1021-1042
Opvolger Gerard II
Gerard van Antoing, ook Gerard I van Wassenberg of Gerard I Flamens (ca. 985 - na 1033) was de stichter van het huis Wassenberg, de eerste dynastie van het graafschap Gelre.
Het ontstaan van het huis Wassenberg: De stad Antoing, waar Gerard naar vernoemd was, lag aan de Schelde in de Mark Ename aan de uiterste westgrens van het Heilige Roomse Rijk. Omdat Boudewijn IV hun gebieden had veroverd wendden Gerard en zijn broer Rutger zich in 1021 tot keizer Hendrik II. Daar klaagden ze dat ze slachtoffer waren geworden van de door het Rijk aan Vlaanderen verloren gegane gebieden in de zuidelijke mark Ename, die later met andere buurgebieden het graafschap Henegouwen zouden vormen.
Ter compensatie kreeg Gerard het gebied Wassenberg waar hij als Gerard I "Flamens" ('de Vlaming') stamvader van het geslacht Gelre werd, en kreeg zijn broer Rutger het gebied Kleef waar hij stamvader werd van het eerste huis van Kleef. Deze gebiedenwaren vrij gekomen na de moord van Adela van Hamaland op Wichman van Vreden (wiens goederen aansloten op Hamaland). Hierdoor kwam het goed van Wichman vrij en werd het gebied van Adela en haar echtgenoot Balderik (graaf van Drenthe en Salland) doorde keizer geconfisqueerd.
Gerard was getrouwd met Bava van Hamaland, dochter van Diederik van Hamaland (zoon van Adela en haar eerste echtgenoot Immed IV en kleinzoon van Wichman van Hamaland en Liutgard van Vlaanderen). Dit huwelijk gaf hem aanspraak op een deel van de geconfisqueerde gebieden.
Gerard werd opgevolgd door zijn zoon Gerard II van Wassenberg.
Gerard De 1e ( De Vlaming)(Van Antonig) van Wassenberg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1010 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bava van Hamaland |
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.