De temperatuur op 12 oktober 1904 lag tussen 1,5 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
31 oktober » Het Nationaal Congres van Brazilië keurt de Wet voor Verplichte Vaccinatie goed, wat de aanleiding is voor de "Vaccinrevolte".
15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
Trouwdag 8 februari 1924
De temperatuur op 8 februari 1924 lag tussen 2,2 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 februari » Johnny Weissmuller verbetert in Miami zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 57,4. Het oude record (58,6) stond sinds 9 juli 1922 op naam van de Amerikaanse zwemmer en latere filmster (Tarzan).
16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
20 april » Turkije krijgt onder leiding van Mustafa Kemal Atatürk een nieuwe grondwet.
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
Dag van overlijden 26 mei 1989
De temperatuur op 26 mei 1989 lag tussen 10,2 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
22 april » Eric Van Lancker wint de 24ste editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
27 mei » Patrick Haemers, de man achter de ontvoering van Paul Vanden Boeynants, wordt aangehouden in Rio de Janeiro.
4 juni » De protesten op het Plein der Hemelse Vrede in Peking worden met harde hand onderdrukt.
25 augustus » De Verenigde Staten zeggen de Colombiaanse regering hulp toe ter waarde van 65 miljoen dollar om de drugscriminaliteit te bestrijden en overhandigen de regering van president Virgilio Barco een lijst met de namen van twaalf vooraanstaande drugsbazen die aan de VS uitgeleverd moeten worden.
27 november » Alle 107 inzittenden van een Colombiaans vliegtuig dat op weg was van Bogotá naar Cali komen om het leven als aan boord een bom ontploft. Het drugskartel van Pablo Escobar wordt verantwoordelijk gehouden voor de aanslag.
13 december » Zo'n drieduizend betogers eisen in Porto-Novo, de hoofdstad van Benin, het aftreden van president Mathieu Kérékou.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Goffin, "Stamboom Goffin", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-goffin/R494.php : benaderd 27 februari 2026), "Arnold Bemberg (1904-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.