De temperatuur op 15 juli 1942 lag tussen 8,7 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 6,8 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
Dag van overlijden 22 juni 2005
De temperatuur op 22 juni 2005 lag tussen 11,8 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (74%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
17 april » Na de voetbalwedstrijd Feyenoord-Ajax zijn er hevige rellen tussen supporters van beide clubs.
13 juli » Het project Postcrossing gaat van start.
19 oktober » Saddam Hoessein staat terecht in Bagdad voor misdaden tegen de menselijkheid.
15 november » Louis Sévèke, Nijmeegs politiek activist, journalist en publicist wordt vermoord in het centrum van Nijmegen.
2 december » In Europa wordt de nieuwe spelcomputer van Microsoft uitgebracht, de Xbox 360. Wegens beperkte voorraden en een grote vraag, kan niet elke potentiële koper worden voorzien van het apparaat.
18 december » De socialist Evo Morales wint de presidentsverkiezingen in Bolivia en wordt de eerste indiaanse president van het Zuid-Amerikaanse land.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Cees Goes, "Stamboom Goes en meer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-goes/I70035.php : benaderd 2 maart 2026), "Herman Berkien (1942-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.