Stamboom Goes en meer » Willem de Raad (1885-1959)

Persoonlijke gegevens Willem de Raad 


Gezin van Willem de Raad

(1) Hij is getrouwd met Remkina Annechina Dijkhuizen.

Zij zijn getrouwd op 22 februari 1912 te Groningen, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Iektje Siegers.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1917 te Groningen, hij was toen 32 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem de Raad?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Willem de Raad

Willem de Raad
1885-1959

(1) 1912
(2) 1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. GA BS Geboorte Groningen, akte 414
  2. GA BS Overlijden Groningen, akte 87
  3. GA BS Huwelijk Groningen, akte 60
  4. GA BS Huwelijk Groningen, akte 214

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 maart 1885 lag rond de 2,2 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 21 mei 1917 lag tussen 12,1 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 12,6 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
    • 26 februari » In Utrecht wordt de eerste Jaarbeurs gehouden.
    • 2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
    • 1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
    • 12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
    • 25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.
  • De temperatuur op 12 januari 1959 lag tussen -0,8 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 10,9 mm neerslag gedurende 7,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
    • 7 april » In Los Alamos wordt voor het eerst een kernreactor toegepast voor de productie van elektriciteit.
    • 1 juli » Verkiezing van Heinrich Lübke tot tweede bondspresident van West-Duitsland.
    • 27 augustus » Openingsceremonie van de derde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Chicago.
    • 18 november » Première van de film Ben-Hur van William Wyler.
    • 1 december » Twaalf landen, waaronder de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, tekenen het Zuidpoolverdrag waarbij Antarctica wordt gevrijwaard van militaire activiteiten. Dit was de eerste wapenovereenkomst in de Koude Oorlog.
    • 13 december » Aartsbisschop Makarios wordt de eerste president van Cyprus.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Raad

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Raad.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Raad.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Raad (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Goes en meer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cees Goes, "Stamboom Goes en meer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-goes/I138807.php : benaderd 14 maart 2026), "Willem de Raad (1885-1959)".