Stamboom Geurts » Christianus.Martinus "Jas" Geurts (1892-1973)

Persoonlijke gegevens Christianus.Martinus "Jas" Geurts 


Gezin van Christianus.Martinus "Jas" Geurts

Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met Gertruda van Orsouw.

Zij zijn op 18 mei 1918 te Oss, Noord-Brabant, Nederland in ondertrouw gegaan.

Datum: 18 Mei 1918
Zij zijn getrouwd op 31 mei 1918 te Oss, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.

getuige: 1e Cornelis Bouwens 35j Landbouwer 2e Petrus Arts 53j Arbeider
Ze zijn in de kerk getrouwd op 31 mei 1918 te Oss, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.

Geloof: Rooms Katholiek
Datum: 31 Mei 1918

Kind(eren):

  1. Maria.Johanna Geurts  1920-1999 
  2. Petrus.Henricus Geurts  1922-1981 
  3. Anna.Maria Geurts  1923-2008 
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)


Notities over Christianus.Martinus "Jas" Geurts

Adres: Oostenakkerstraat 9 Oss > Voorheen was dit de hofstraat

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Christianus.Martinus "Jas" Geurts?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Christianus.Martinus "Jas" Geurts

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 april 1892 lag rond de 2,3 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
  • De temperatuur op 31 mei 1918 lag tussen 6,0 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
    • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
    • 3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
    • 11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
    • 12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
    • 9 december » Oprichting van de Finse Nationale Coalitiepartij.
  • De temperatuur op 5 oktober 1973 lag tussen 6,0 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,0 uur zonneschijn (79%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 3 april » Eerste gesprek door een mobiele telefoon.
    • 25 mei » De Skylab SL-2 missie wordt gelanceerd; de eerste bemande vlucht naar Skylab.
    • 14 oktober » Leger ingezet tegen studenten-demonstratie in Thailand: 1577 doden. Koning Bhumibol stuurt militaire junta weg.
    • 1 december » Papoea-Nieuw-Guinea krijgt zelfbestuur van Australië.
    • 9 december » Autoloze zondag in Nederland en België.
    • 15 december » De American Psychiatric Association schrapt homoseksualiteit uit haar lijst van geestelijke afwijkingen.
  • De temperatuur op 9 oktober 1973 lag tussen 10,8 °C en 15,4 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 7,6 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Denemarken, Ierland en het Verenigd Koninkrijk treden toe tot de EEG.
    • 7 januari » Eerste uitzending van de Abominabele Top 2000, de voorloper van de Dik Voormekaar Show.
    • 29 januari » In het Gelderse Enspijk vindt de eerste gijzeling in Nederland plaats.
    • 14 maart » Liam Cosgrave wordt Taoiseach (premier van Ierland).
    • 27 april » Bij Callantsoog wordt het eerste naaktstrand voor Nederland gelegaliseerd.
    • 18 november » Verkeersvrije zondag in België, naar aanleiding van de oliecrisis.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Geurts

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Geurts.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Geurts.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Geurts (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Geurts is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R. Geurts, "Stamboom Geurts", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geurts/I179.php : benaderd 17 februari 2026), "Christianus.Martinus "Jas" Geurts (1892-1973)".