Stamboom Gerits-Meijers en Weijers-Collong en Meijs » Jan Mathijs "Sjeng" Weijers (1895-1979)

Persoonlijke gegevens Jan Mathijs "Sjeng" Weijers 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13Bron 5

Gezin van Jan Mathijs "Sjeng" Weijers

Hij is getrouwd (burgerlijke stand) met Maria Hubertina Erven.Bron 13

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1920 te Wijlre, Limburg, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bronnen 4, 9, 12

getuigen: Ferdinand Debets (gemeenteontvanger) en Joannes Godefridus Voncken (hoofd der school)

Kind(eren):

  1. Fredrik Antoon Weijers  1921-1982 
  2. Jan Mathijs Weijers  1924-2004 
  3. Maria Agnes Weijers  1928-2005
  4. (Niet openbaar)


Notities over Jan Mathijs "Sjeng" Weijers

Onder de collegae stond Sjeng bekend als "Sjtinke Uhmke" (stinke adem), omdat hij voor hij ging werken altijd een teen knoflook at. Immers aan zijn gebit kon het niet liggen, toen hij op meer dan 75 jarige leeftijd voor het eerst bij de tandarts kwam, vond die geen enkel gaatje. Sjeng was zeer godsdienstig en nam dagelijks zijn kleinkinderen mee naar de kerk. Voordat hij vertrok maakte hij er een gewoonte van, om een pan met spek op het vuur te zetten, die bij thuiskomst gereed was. In de Mariamaanden nodigde hij zijn (buur) kleinkinderen uit tot het rozenkransgebed. Dit gebeurde op de knieën rond de eetkamertafel op de jabo-vloerbedekking! Hij was tijdens zijn zijn leven actief binnen dde turnvereniging en in het kerkbestuur. In Schaesberg was hij enige tijd raadslid. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau op grond van verdiensten voor de samenleving. Sjeng overleed thuis in zijn slaap te Schaesberg op het moment dat zijn jongste dochter Annie in een terminale fase verkeerde als gevolg van (slokdarm)kanker. Sjeng ligt samen met zijn vrouw en jongste dochter Anna Maria Johanna begraven in één graf op het kerkhof van de St. Michaëlparochie op het Eikske.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Mathijs "Sjeng" Weijers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Mathijs "Sjeng" Weijers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Jan Mathijs "Sjeng" Weijers


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Bidprentje van Jan Mathijs Weijers, BP 00631 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  2. (Niet openbaar)
  3. BS Overlijdensregister gem. Voerendaal - overleden F.A. Weijers, BSOgVoerend 00006
    Orginele akte in eigen digitaal dossier
    Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  4. Huwelijksbijlagen gem. Wijlre - huw. J.M. Weijers & M.H. Erven, HBgWijlre 00001
    Orginele bijlagen ingezien op www.familysearch.org
  5. Overlijdensadvertentie Maria Elisabeth Switser, OA 00244 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  6. Bidprentje van Maria Hubertina Erven, BP 00066 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  7. (Niet openbaar)
  8. BS Overlijdensregister gem. Heerlen - overleden M.H. Erven, BSOgHeerl 00025
    Kopie in eigen digitaal archief
    Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  9. (Niet openbaar)
  10. BS Geboorteregister gem. Voerendaal - geboren Jan Mathijs Weijers, BSGVd 00003 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  11. overlijdensakte Jan Mathijs Weijers, BSO 00085
    Een kopie van de akte van overlijden bevindt zich in mijn privébezit.
    Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  12. BS Huwelijksregister gem. Wijlre - huw. J.M. Weijers & M.H. Erven, BSHgWijlr 00003
    Orginele akte ingelezen op www.familysearch.org
    Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  13. Overlijdensadvertentie Maria Hubertina Erven, OA 00167 Er zijn gekoppelde afbeeldingen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 juli 1895 lag rond de 16,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
  • De temperatuur op 20 mei 1920 lag tussen 6,7 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 6,8 mm neerslag. Er was 0.1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
    • 20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Chorzów.
    • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
    • 20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
    • 24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
    • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
  • De temperatuur op 14 juni 1979 lag tussen 8,8 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 17,7 mm neerslag gedurende 10,2 uur. Er was 0.1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 16 januari » Het voltallige Boliviaanse militaire kabinet biedt aan president David Padilla zijn ontslag aan.
    • 24 februari » Het Nederlands voetbalelftal gaat in Milaan met 3-0 onderuit in het vriendschappelijke duel in en tegen Italië. Adrie van Kraaij speelt zijn zeventiende en laatste interland voor Oranje, terwijl zijn PSV-clubgenoot Huub Stevens debuteert.
    • 21 mei » Jimmy Connors verdringt Björn Borg na zes weken als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals.
    • 7 juni » Paus Johannes Paulus II bezoekt tijdens zijn verblijf in Polen het voormalige concentratiekamp Auschwitz.
    • 18 juni » Jimmy Carter en Leonid Brezjnev ondertekenen te Wenen het SALT 2-verdrag ter beperking van het aantal kernwapens.
    • 4 november » De Amerikaanse ambassade in Teheran wordt bezet: het begin van de Iraanse gijzelingscrisis.
  • De temperatuur op 18 juni 1979 lag tussen 8,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Het Europees Monetair Stelsel (EMS) treedt in werking.
    • 1 april » Iran wordt een islamitische republiek.
    • 29 april » Kate Bush geeft haar eerste concert in Nederland in Koninklijk Theater Carré.
    • 22 mei » In een herhaling van de WK-finale van 1978 blijven Nederland en Argentinië in Bern steken op een 0-0 gelijkspel. De Zuid-Amerikanen winnen het oefenduel na het nemen van strafschoppen (8-7). Jan Peters van AZ'67 en Jan Peters van Feyenoord missen allebei een penalty. Ajacied Simon Tahamata maakt zijn debuut voor Oranje.
    • 25 mei » Honderd mensen worden in Cotonou, de hoofdstad van Benin, bij verstek ter dood veroordeeld vanwege hun betrokkenheid bij de mislukte staatsgreep op 16 januari 1977.
    • 10 juni » Telstar-voetballer Fred Bischot krijgt een mes naar zijn hoofd geslingerd in de nacompetitiewedstrijd tegen FC Groningen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Weijers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Weijers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Weijers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Weijers (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bert Gerits, "Stamboom Gerits-Meijers en Weijers-Collong en Meijs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gerits-meijers-weijers-collong/I612.php : benaderd 8 augustus 2025), "Jan Mathijs "Sjeng" Weijers (1895-1979)".