De temperatuur op 28 oktober 1880 lag rond de 11,8 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
22 augustus » In Tilburg wordt de elfjarige Marietje Kessels vermoord.
8 september » De Galvestonorkaan eist 6000 tot 12.000 levens in Texas.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
Dag van overlijden 14 december 1960
De temperatuur op 14 december 1960 lag tussen -0,9 °C en 0,2 °C en was gemiddeld -0,3 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 10,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
1 februari » De eerste van de Greensboro sit-ins vindt plaats, waarbij de rassensegregatie in de Zuidelijke Verenigde Staten aan de kaak wordt gesteld.
21 februari » Cuba - Fidel Castro nationaliseert alle bedrijven.
27 april » Togo wordt een onafhankelijke republiek met Sylvanus Olympio als eerste president en premier.
24 mei » De PTT verricht in Nederland de miljoenste telefoonaansluiting.
12 december » Oprichting van de Sloveense voetbalclub NK Maribor.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Elly Gelderman, "Stamboom Gelderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gelderman/I16758.php : benaderd 5 januari 2026), "Grietje Hessels Dijkstra (1880-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.