1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
Trouwdag 16 december 1926
De temperatuur op 16 december 1926 lag tussen 2,0 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 4,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Dag van overlijden 5 juni 1965
De temperatuur op 5 juni 1965 lag tussen 5,7 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: L.C. Geerts, "Stamboom Geerts / de Waal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerts/I24317.php : benaderd 25 januari 2026), "Cornelia Maria Maas (1901-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.