Stamboom Geerts / de Waal » Lamoraal I van Egmont (1522-1568)

Persoonlijke gegevens Lamoraal I van Egmont 

  • Hij is geboren op 18 november 1522 in Elzele, Belgium.
  • Beroep: Vierde graaf van Egmont, elfde vrijheer van Purmerend, Purmerland en Ilpendam, heer van Hoog- en Aartswoud(e), Baer, Fiennes, Zottegem, Armentières en Auxy en (sinds 1553) de eerste prins van Gavere.
  • Hij is overleden op 5 juni 1568 in Brussel, Belgium, hij was toen 45 jaar oud.
  • Een kind van Jan IV van Egmont en Francoise (Francisca) van Luxemburg Fiennes
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 augustus 2018.

Gezin van Lamoraal I van Egmont

Hij is getrouwd met Sabina van Palts-Simmern Witselbach.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1544 te Spiers, Germany, hij was toen 21 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lamoraal I van Egmont?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lamoraal I van Egmont

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1522: Bron: Wikipedia
    • 8 september » De Spaanse zeevaarder Juan Sebastián Elcano keert terug in Spanje nadat hij als eerste de aarde rond is gevaren, een expeditie die gestart was door Ferdinand Magellaan.
  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1568: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Balthasar van Nassau-Idstein wordt opgevolgd door zijn zoon Johan Lodewijk I, onder regentschap van Johan III van Nassau-Saarbrücken.
    • 19 mei » Mary Stuart ("Queen of Scots") wordt gearresteerd.
    • 23 mei » De troepen van Willem van Oranje (aangevoerd door Lodewijk van Nassau) verslaan de Spaanse troepen, in de Slag bij Heiligerlee. Adolf van Nassau sneuvelt.
    • 28 mei » Alva verbant prins Willem van Oranje.
    • 1 juni » Achttien edelen worden in Brussel onthoofd in opdracht van Alva.
    • 5 juni » Graaf van Egmont en de Graaf van Hoorn op beschuldiging van verraad in Brussel onthoofd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Egmont


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
L.C. Geerts, "Stamboom Geerts / de Waal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerts/I15411.php : benaderd 17 januari 2026), "Lamoraal I van Egmont (1522-1568)".