Stamboom Geerts / de Waal » Antoon (Toon) Sperna Weiland (± 1880-????)

Persoonlijke gegevens Antoon (Toon) Sperna Weiland 


Gezin van Antoon (Toon) Sperna Weiland

Hij is getrouwd met Cornelia Maria Johanna Rothuis.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1915 te Arnhem, Nederland.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antoon (Toon) Sperna Weiland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antoon (Toon) Sperna Weiland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antoon (Toon) Sperna Weiland


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gelders Archief
      Bruidegom:Antoon Sperna Weiland
      Beroep:Winkelbediende
      Vader bruidegom:Karel Sperna Weiland
      Beroep:geen beroep vermeld
      Moeder bruidegom:Anna van der Loos
      Beroep:zonder beroep
      Bruid:Cornelia Maria Johanna Rothuis
      Beroep:zonder beroep
      Vader bruid:Cornelis Rothuis
      Beroep:koffiehuishouder
      Moeder bruid:Petronella Jacoba Holders
      Beroep:zonder beroep
      Gebeurtenis:Huwelijk
      Datum:woensdag 27 oktober 1915
      Plaats:Arnhem

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 oktober 1915 lag tussen -2,7 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
      • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
      • 20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
      • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
      • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
      • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.

    Over de familienaam Sperna Weiland


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    L.C. Geerts, "Stamboom Geerts / de Waal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerts/I10693.php : benaderd 30 januari 2026), "Antoon (Toon) Sperna Weiland (± 1880-????)".