Stamboom Geerlings » Tjitte Jelgers Bijlsma (1836-1926)

Persoonlijke gegevens Tjitte Jelgers Bijlsma 

  • Hij is geboren op 25 januari 1836 in Menaldumadeel.
    geboorte / aangifte25-01-1836 / 26-01-1836
    woonplaats ouders-
    kindTjitte Bijlsma
    geslachtm
    vaderJelger Taekes Bijlsma
    moederYfke Tjallings Hoekstra
    bronGeboorteregister 1836, Menaldumadeel, Pagina B11
    nadere informatie
  • Hij is overleden op 14 oktober 1926 in Idaarderadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 90 jaar oud.
    overlijden / aangifte14-10-1926 / 15-10-1926
    overledeneTjitte Bijlsma
    geslachtm
    leeftijd90 jaar
    Relatietypeweduwnaar
    bronOverlijdensregister 1926, Idaarderadeel, Aktenummer A60
    nadere informatie
  • Een kind van Jelger Bijlsma en Yfke Hoekstra
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op Bijlsma.

Gezin van Tjitte Jelgers Bijlsma

Hij is getrouwd met Floriske de Groot.

Zij zijn getrouwd op 15 januari 1862 te Idaarderadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Yfke Bijlsma  1864-????
  2. Jelger Bijlsma  1871-???? 
  3. Yfke Bijlsma  1873-1916
  4. Tjitte Bijlsma  1875-????
  5. Tjitske Bijlsma  1875-1878
  6. IJsbrand Bijlsma  1877-1932
  7. Tjitske Bijlsma  1880-1898

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tjitte Jelgers Bijlsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tjitte Jelgers Bijlsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tjitte Jelgers Bijlsma

Taeke Bijlsma
1773-1849
Aafke Jelgers
1776-1839
Yfke Hoekstra
1807-1887

Tjitte Jelgers Bijlsma
1836-1926

1862
Yfke Bijlsma
1864-????
Yfke Bijlsma
1873-1916

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 januari 1836 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
      • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
      • 6 maart » Val van Fort Alamo
      • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
      • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
      • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    • De temperatuur op 15 januari 1862 lag rond de -2,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
      • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
      • 5 mei » Slag bij Puebla, Mexico verslaat de Fransen. Deze overwinning wordt elk jaar gevierd onder de naam Cinco de mayo.
      • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
      • 9 augustus » Première van de opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz in Baden-Baden.
      • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • De temperatuur op 14 oktober 1926 lag tussen 8,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 15,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
      • 27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
      • 16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
      • 29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
      • 13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
      • 26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
      • 25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bijlsma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bijlsma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bijlsma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bijlsma (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Geerlings is opgesteld door Hans Geerlings.neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Geerlings, "Stamboom Geerlings", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerlings/I741.php : benaderd 13 januari 2026), "Tjitte Jelgers Bijlsma (1836-1926)".