Stamboom Geerlings » Johanna Ezendam (1827-1895)

Persoonlijke gegevens Johanna Ezendam 


Gezin van Johanna Ezendam

Zij is getrouwd met Albert (Decks) Koenderink.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 27 september 1856 te Enter, Overijssel, Nederland, zij was toen 29 jaar oud.

IXk Albert Koenderink (Decks) (code: E 905), schipper, geboren op 29-07-1822 te Enter (aktenummer: 60), overleden op 17-03-1869 te Enter op 46-jarige leeftijd (aangifte door: Gerrit Jan Scholten 46 jr. en Schoolderman) (aktenummer: 45).
Albert wordt in de Ned.Herv.Kerk bevesticht op 11 maart 1855.
Zoon van Arend Koenderink (Deks Aond) (code: E 907) (zie VIIIk) en Hendrika ter Steege.
Gehuwd op 34-jarige leeftijd op 27-09-1856 te Wierden met Johanna Ezendam, 29 jaar oud, geboren op 12-08-1827 te Enterbroek, overleden op 01-10-1895 te Enter op 68-jarige leeftijd (aangifte door: Jannes Zweers60 jr. en Gerrit Jan Scholten
50 jr..) (a ktenummer: 140).
Dochter van Gerrit Jan Ezendam (Binnen-gaais) (code: D 517), Tapper en logement houder, en Geertruid Schuitert.
Uit dit huwelijk:
1. Hendrika Koenderink, geboren op 04-04-1857 te Enter, overleden op 20-03-1899 te Ambt Delden op 41-jarige leeftijd.
Gehuwd op 28-jarige leeftijd op 24-11-1885 te Wierden met Jan Hendrik Schoelenberg, tolgaarder te Ambt Delden, geboren 1851.
Op 1 mei 1892 is hij naar Wiene onder Ambt Delden vertrokken.
Zoon van Gerrit Jan Schoelenberg en Maria Koers.
Hij hertrouwt met Hendrika ten Brinke.
2. Gerrit Jan Koenderink (Deks) (code: E 905) (zie Xm).
3. Arendina Koenderink, geboren op 22-09-1862 te Enter, overleden op 20-08-1896 te Enter op 33-jarige leeftijd.
Gehuwd op 28-jarige leeftijd op 06-11-1890 te Wierden met Hendrikus Koenderink, 26 jaar oud (zie Xk).
4. Geertruid Koenderink, geboren op 01-07-1867 te Enter, overleden op 13-04-1869 te Enter op 1-jarige leeftijd (aangifte door: Jan Koenderink)

Kind(eren):

  1. Hendrika Koenderink  1857-1899 
  2. Gerrit Jan Koenderink  1859-1927 
  3. Arendina Koenderink  1862-1890

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Ezendam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Ezendam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Ezendam


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. burgerlijke stand akte140 (Algemene bron)
  2. burgerlijke stand akte31 (Algemene bron)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:
  • Stamboom Peet, één auteur heeft bevestigd dat het om dezelfde persoon gaat

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 augustus 1827 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: veel half bewolkt onweer bui hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
    • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
    • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
    • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
    • 4 september » Een grote brand legt de Finse stad Turku grotendeels in de as.
    • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.
  • De temperatuur op 27 september 1856 lag rond de 12,4 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 31 oktober » Vorming van de Oblast Primorski van het Russische Rijk
  • De temperatuur op 1 oktober 1895 lag rond de 14,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ezendam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ezendam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ezendam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ezendam (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Geerlings is opgesteld door Hans Geerlings.neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Geerlings, "Stamboom Geerlings", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerlings/I529.php : benaderd 22 januari 2026), "Johanna Ezendam (1827-1895)".