Stamboom Geerlings » Vogeltje Jans de Boer (1854-1921)

Persoonlijke gegevens Vogeltje Jans de Boer 

Bronnen 1, 2, 3
    (Vogeltje)
  • Patroniem Jans.
  • Zij is geboren op 12 juni 1854 in Grouw, Friesland, Nederland.
    yvonne slobbe
  • Zij is overleden op 14 december 1921 in Grouw, Friesland, Nederland, zij was toen 67 jaar oud.
    GENALOGIE WESTERLAAN.
    V Vogeltje JANS de BOER
    Geboren op 12 juni 1854 - GROUW
    Overleden op 14 december 1921 - GROUW , leeftijd bij overlijden: 67 jaar oud
    Begraven - GROUW
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op de Boer.

Gezin van Vogeltje Jans de Boer

Zij is getrouwd met Louw Hendriks Atema.Bronnen 1, 2, 3

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1884 te Idaarderadeel, Friesland, Nederland, zij was toen 29 jaar oud.

Huwelijksakte Idaarderadeel, 1884
Man: Louw Hendriks Atema, oud 23 jaar, geboren te
Boornbergum
Ouders: Hendrik Tjibbes Atema en Aukje Louwes Meter
Vrouw: Vogeltje Jans de Boer, oud 29 jaar, geboren te Grouw
Ouders: Jan Sakes de Boer en Aafke Douwes Dijkstra
Datum: 17 mei 1884, akte nr. 12

Kind(eren):

  1. Hendrik Atema  1885-1951
  2. Jan Atema  1886-????
  3. Douwe Atema  1888-1963
  4. Aafke Atema  1892-1963
  5. Auke Atema  1895-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Vogeltje Jans de Boer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Vogeltje de Boer

Vogeltje de Boer
1854-1921

1884
Hendrik Atema
1885-1951
Jan Atema
1886-????
Douwe Atema
1888-1963
Aafke Atema
1892-1963
Auke Atema
1895-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Huwelijksakte Hendrik Atema (Genlias)
  2. Bruid Sytske Bouma
    Gemeente: Idaarderadeel
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Geboorteplaats: Grouw
    Vader bruidegom Louw Hendriks Atema
    Detail resultaat: (Vader bruid)
    Vader bruid Lolke Durks Bouma
    Aktenummer: 39
    Algemeen Toegangnr: 30-20
    Moeder bruidegom Vogeltje de Boer
    Inventarisnr.: 2035
    Leeftijd: 24
    Soort akte: Huwelijksakte
    Geboorteplaats: Grouw
    Inventarisnr: 2035
    Bruidegom Hendrik Atema
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Datum: 14-11-1908
    Moeder bruid Rigtje Adams Adamse
    Deel/Akte: 39
    Leeftijd: 23
    Gebeurtenissen 14 november 1908
  3. Huwelijksakte Dirk Bouma (Genlias)
  4. Bruid Aafke Atema
    Inventarisnr: 2042
    Inventarisnr.: 2042
    Algemeen Toegangnr: 30-20
    Deel/Akte: 23
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Moeder bruidegom Rigtje Adams Adamse
    Vader bruidegom Lolke Dirks Bouma
    Soort akte: Huwelijksakte
    Detail resultaat: (Moeder bruidegom)
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Geboorteplaats: Grouw
    Moeder bruid Vogeltje Jans de Boer
    Datum: 15-05-1915
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Grouw
    Aktenummer: 23
    Leeftijd: 32
    Vader bruid Louw Hendriks Atema
    Bruidegom Dirk Bouma
    Gemeente: Idaarderadeel
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Gebeurtenissen 15 mei 1915
  5. Huwelijksakte Hendrik Atema (Genlias)
  6. Deel/Akte: 39
    Vader bruidegom Louw Hendriks Atema
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Geboorteplaats: Grouw
    Gemeente: Idaarderadeel
    Bruid Sytske Bouma
    Soort akte: Huwelijksakte
    Leeftijd: 24
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Moeder bruidegom Vogeltje de Boer
    Algemeen Toegangnr: 30-20
    Aktenummer: 39
    Vader bruid Lolke Durks Bouma
    Inventarisnr.: 2035
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Bruidegom Hendrik Atema
    Inventarisnr: 2035
    Geboorteplaats: Grouw
    Leeftijd: 23
    Moeder bruid Rigtje Adams Adamse
    Datum: 14-11-1908
    Gebeurtenissen 14 november 1908

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 juni 1854 lag rond de 17,0 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
    • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
  • De temperatuur op 17 mei 1884 lag rond de 15,4 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
    • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
  • De temperatuur op 14 december 1921 lag tussen 0,1 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 2,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
    • 18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
    • 27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
    • 11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
    • 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
    • 4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Boer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Boer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Boer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Boer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Geerlings is opgesteld door Hans Geerlings.neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Geerlings, "Stamboom Geerlings", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerlings/I2441.php : benaderd 15 januari 2026), "Vogeltje Jans de Boer (1854-1921)".