Stamboom Geerlings » Pieter Hellemons (1879-1965)

Persoonlijke gegevens Pieter Hellemons 

  • Hij is geboren op 11 maart 1879 in steenbergen.Bron 1
    Burgerlijke Stand Steenbergen Inventarisnummer 4110
    Registernaam Geboorteregister 1879 Code BOZ205000022_1879 Periode register 1879 Aktenummer 43
    Plaats geboorte Steenbergen
    Datum geboorte 11-03-1879
    Datum registratie 11-03-1879
    Kind Pieter Hellemons
    Datum geboorte 11-03-1879
    Vader Cornelis Hellemons Leeftijd 34 jaar Beroep arbeider
    Moeder Anna Cornelia van Meel Beroep Arbeidster
  • Hij is overleden op 3 januari 1965 in Bergen op Zoom, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 85 jaar oud.
    I Cornelis Hellemons, geboren rond 1847.
    Zijn zoon bij een onbekende vrouw:
    1 Pieter Hellemons, geboren te Steenbergen op 11 maart 1879, overleden
    te Bergen op Zoom op 3 januari 1965.
    Hij is getrouwd te Halsteren op 23 september 1905 met N.N..
  • Een kind van Cornelis Hellemons en Anna Cornelia van Meel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op Hellemons.

Gezin van Pieter Hellemons

Hij is getrouwd met Johanna Dingena van Oevelen.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 23 september 1905 te Halsteren, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.

Detail resultaat: (Moeder bruid)
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
Algemeen Toegangnr: 550.072
Inventarisnr: 1350
Gemeente: Halsteren
Soort akte: huwelijk
Aktenummer: 21
Datum: 23-09-1905
Bruidegom Pieter Hellemons
Geboorteplaats: Steenbergen
Bruid Johanna Dingena van Oevelen
Geboorteplaats: Halsteren
Vader bruidegom Cornelis Hellemons
Moeder bruidegom Anna Cornelia van Meel
Vader bruid Cornelis van Oevelen
Moeder bruid Kornelia Adriana Daane

Kind(eren):

  1. Cornelis Hellemons  1906-1918
  2. Cornelia Hellemons  1909-1910
  3. Anna Maria Hellemons  ± 1915-1942


Notities over Pieter Hellemons

Geslacht: 21:12:24
Archieflocatie: Noord Brabant Toegangnr: 106.072 Inventarisnr: 1350
Gemeente: Halsteren Soort akte: Huwelijksakte Nummer: 21
Datum: 23-09-1905
Man naam: Pieter Hellemons Geboortedatum: 11-03-1879 Plaats: Steenbergen
Vrouw naam: Johanna Dingena van Oevelen Geboortedatum: 06-12-1882 Plaats: Halsteren.
Vader Man naam: Cornelis Hellemons
Vader vrouw naam: Cornelis van Oevelen.
Moeder Man naam: Anna Cornelia van Meel
Moeder vrouw naam: Kornelia Adriana Daane.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Hellemons?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Hellemons

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Hellemons


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. burgerlijke stand steenbergen akte 143 (Algemene bron)
    2. Gemeente: Halsteren Soort akte: Huwelijksakte Nummer: 21 (Algemene bron)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 maart 1879 lag rond de 5,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
      • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
      • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
      • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
      • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
      • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
    • De temperatuur op 23 september 1905 lag tussen 5,8 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
      • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
      • 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
      • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
      • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
      • 14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
    • De temperatuur op 3 januari 1965 lag tussen -1,7 °C en 4,1 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (76%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
    • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
      • 7 januari » Eerste uitzending van Van Gewest tot Gewest door de Nederlandse Televisie Stichting.
      • 11 augustus » Begin van de rassenrellen in Watts, een wijk van Los Angeles.
      • 14 september » Paus Paulus VI opent in Rome de vierde en laatste zitting van het Tweede Vaticaans Concilie.
      • 8 december » Paus Paulus VI sluit in Rome de vierde en laatste zitting van het Tweede Vaticaans Concilie.
      • 21 december » Internationaal Verdrag inzake de uitbanning van alle vormen van rassendiscriminatie wordt aangenomen.
      • 30 december » Ferdinand Marcos wordt geïnstalleerd als president van de Filipijnen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hellemons


    De publicatie Stamboom Geerlings is opgesteld door Hans Geerlings.neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Geerlings, "Stamboom Geerlings", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-geerlings/I1016.php : benaderd 13 maart 2026), "Pieter Hellemons (1879-1965)".