De temperatuur op 18 mei 1920 lag tussen 9,2 °C en 15,4 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 10,1 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
20 juli » Voetbalclub sc Heerenveen wordt opgericht.
11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
Trouwdag 27 juni 1946
De temperatuur op 27 juni 1946 lag tussen 13,3 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
1 april » Een aardbeving met een sterkte van 7,8 bij de Aleoeten creëert een tsunami die de Hawaïaanse eilanden overspoelt. 159 mensen komen om.
3 juli » In Nederland wordt het eerste kabinet-Beel beëdigd, de eerste normale naoorlogse regering na het 'noodkabinet' Schermerhorn-Drees.
11 september » In Nederland wordt de Operatie Black Tulip gestart.
20 september » Eerste Filmfestival van Cannes.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 26 november 2002
De temperatuur op 26 november 2002 lag tussen 2,5 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 2,2 uur zonneschijn (26%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » Thomas Rupprath stelt in Berlijn zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag kortebaan (25 meter) scherper: 50,10.
26 maart » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Boyacá Chicó.
26 mei » Zaligverklaring van Kamen Vitchev (1893-1952), Pavel Djidjov (1919-1952) en Josaphat Chichov (1884-1952), Bulgaarse priesters en martelaren, in Plovdiv door Paus Johannes Paulus II.
22 juli » Een aardbeving met de kracht van 4,9 op de schaal van Richter treft de provincie Limburg.
22 juli » Installatie van het kabinet-Balkenende I. LPF-staatssecretaris Philomena Bijlhout treedt enkele uren na haar beëdiging af, omdat was gebleken dat ze tijdens de Surinaamse decembermoorden lid was van de Volksmilitie.
15 oktober » Prins Claus wordt bijgezet in de Nieuwe Kerk te Delft.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Anton Freijee, "Stamboom Freijee", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-freijee/I240.php : benaderd 17 oktober 2026), "Albertus Adrianus Freijee (1920-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.