Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel » Anske Hettema (1840-1888)

Persoonlijke gegevens Anske Hettema 

Bron 1Bron 1
  • Alternatieve naam: Anske Hettema
  • Hij is geboren op 16 juni 1840 in Ferwerderadeel.Bron 1
  • Hij is overleden op 7 april 1888 in Passaic New Jersey V.S., New Jersey, Verenigde Staten, hij was toen 47 jaar oud.
  • Een kind van Hette Hettema en Taetske Fortuin
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 april 2012.

Gezin van Anske Hettema

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anske Hettema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anske Hettema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anske Hettema

Anske Fortuin
< 1770-1842
Feikjen Jongeling
± 1770-1808
Hette Hettema
1797-1882

Anske Hettema
1840-1888


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Anske Hettema



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte Anske Hettema, GL00650
      Type Genlias
      Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
      Deel/Akte: B 61
      Bron Burgerlijke stand - Geboorte
      Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
      Algemeen Gemeente: Ferwerderadeel
      Soort akte: Geboorteakte
      Aktenummer: B 61
      Aangiftedatum: 18-06-1840
      Kind Anske Hettema
      Geslacht: M
      Geboortedatum: 16-06-1840
      Vader Hette Pieters Hettema
      Moeder Taeaetske Anskes Fortuin

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 juni 1840 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 17 januari » De Republiek van de Rio Grande verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
      • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
      • 2 april » De Republiek Los Altos wordt geannexeerd door Guatemala.
      • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
      • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
      • 6 november » De Republiek van de Rio Grande geeft zich over aan Mexico.
    • De temperatuur op 7 april 1888 lag rond de 4,9 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
      • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
      • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
      • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
      • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
      • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hettema

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hettema.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hettema.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hettema (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Piet Fortuin, "Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-fortuin/I730.php : benaderd 25 december 2025), "Anske Hettema (1840-1888)".